Exotická svatba

tel. 251 566 249

Praktické rady

Bora Bora

Úřední název: Francouzská Polynésie, Polynésie française
Hlavní město: Papeete
Úřední jazyk: francouzština
Měna: tichomořský frank CFP frank (XPF)
Státní zřízení: francouzské zámořské území
Rozloha (km²): 4 198
Počet obyvatel: 260 tisíc
Národnostní složení:

Polynésané (78%)
Číňané (12,2%)
Francouzi (9,8%)

Časové pásmo: GMT – 10

 

Počasí a nejlepší doba k návštěvě

Ve Francouzské Polynésii probíhá turistická sezóna prakticky celoročně, pouze se doporučuje vyvarovat se při cestě tam v únoru a březnu, kdy vrcholí tamní léto a vysoké teploty mají za následek časté srážky a kdy je vlhkost vzduchu téměř nesnesitelná.

Ve Francouzské Polynésii se rozlišují dvě hlavní roční období, ačkoliv teplotní rozdíly mezi nimi nejsou příliš výrazné. Letní deštivé období trvá od listopadu do dubna. Teploty se většinou pohybují mezi 24 a 31°C a mají za následek nadměrné vypařování vody nad oceánem. Proto je vzduch velmi vlhký a bývá více oblačnosti. Zimní sezóna trvající od května do října bývá sušší a také chladnější s teplotami od 21 do 28°C. Déšť se zde obvykle vyskytuje v podobě teplých tropických bouřek, které skončí stejně rychle a náhle, jako začaly.

Státní zřízení

Francouzská Polynésie je francouzským zámořským územím s autonomním statutem a vlastní vládou. Má postavení zámořského státu v rámci Francouzské republiky, v praxi spíše symbolické. Polynésie leží v jižním Tichomoří a skládá se ze 118 ostrovů, členěných do několika skupin, na rozloze téměř 4 000 000 km².

Podmínky pro vstup

Cestovní pas platný ještě šest měsíců po návratu je povinný. (Většina leteckých společností však nabízí spojení západním směrem a pro mezipřistání v Kalifornii budete potřebovat americké vízum). Státní příslušníci zemí evropské unie mohou pobývat bez víza 3 měsíce.

Zdravotní předpisy

Není povinné žádné očkování, výjimku tvoří cestující z rizikových zemí (informace u leteckých společností). Malárie ani žlutá zimnice se ve Francouzské Polynésii nevyskytují.

Pouze se může objevit nemoc dengue neboli tropická chřipka, přenášená komáry, těm se nejlépe ubráníte použitím repelentů.

Zdravotnictví je více než uspokojující a srovnatelné s metropolitní Francií, na ostrově Tahiti jsou zdravotnické služby na velmi vysoké úrovni.

Důležitá telefonní čísla

  • Policie: 17
  • Hasiči: 18
  • Lékařská pohotovost: 15
  • S.O.S lékař: 42 34 56
  • Lékař a lékárna mající pohotovost: 47 01 47
  • Nemocnice - Mamao: 42 01 01

Specifika, bezpečnostní situace, doporučení turistům

Voda z kohoutku je pitná pouze ve městě Papeete a na ostrově Bora Bora. Na ostatních ostrovech je potřeba se informovat.

V přírodě téměř nehrozí žádné nebezpečí, v celé oblasti nejsou hadi, jedovatí pavouci či šelmy.

Kontakty na zastupitelské úřady ČR

Turistické informace - Tahiti Tourisme
SIEGE CENTRAL DE PAPEETE, Immeuble Paofai, Bâtiment D – Boulevard, Pomare

vedoucí úřadu: Dany Panero
teleton: 689/ 50 57 00



Velvyslanectví České republiky ve Francii

15, Avenue Charles Floquet, 75007 Paris

telefon: 00331/40651300
e-mail: paris@embassy.mzv.cz
web: www.mzv.cz/paris


Zastupitelský úřad v ČR

Velvyslanectví Francouzské republiky v České republice
Velkopřevorské nám. 2, 118 01 Praha 1

telefon: 251 171 711
e-mail: ambapresse@france.cz
web: www.france.cz

zdroj: MZV.cz



Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji