Exotická svatba

tel. 251 566 249

Dokumenty a informace

Barbados

Plánování právně platné svatby

 • s plánováním a zařizování potřebných svatebních a cestovních formalit je třeba začít 3-6 měsíců předem
  přílet do destinace je nutný minimálně 3 – 4 dny před obřadem z důvodu podání žádosti na ministerstvu vnitra
  po svatbě je nutné zůstat v destinaci alespoň 4 - 5 dní z důvodu ověření oddacího listu
  hotely pořádají obvykle jen jednu svatbu denně a jen ve všední dny, nikdy o svátcích či víkendech
  pokud s vámi nepřiletí vaši svědci z domova, může váš sňatek dosvědčit zástupce naší agentury a zástupce hotelu
  oba snoubenci musí porozumět a mluvit anglickým jazykem

Co zařídit před svatbou?

Do překladatelského servisu je nutné dodat následují dokumenty:

k překladu nutno dodat notářsky ověřená kopie všech stran všech originálů
rodný list

 • oddací list ( ze všech předchozích svateb, jste-li rozvedeni )
 • rozsudek o rozvodu ( ze všech předchozích svateb, jste-li rozvedeni )
 • úmrtní list ( v případě úmrtí předchozího partnera/ky, jste-li vdovec/vdova )
 • v případě změny jména je třeba poskytnout odpovídající dokumenty

Nezbytné dokumenty:

 • soudním znalcem přeložené všechny výše uvedené dokumenty do angličtiny
 • cestovní pasy platné minimálně 6 měsíců po návratu (naskenované předem)
 • zpáteční letenky

Doklady, se kterými snoubenci cestují:

 • soudním znalcem přeložené všechny originální dokumenty do angličtiny dle seznamu výše
 • cestovní pas
 • zpáteční letenky
 • prohlášení od notáře o předmanželské smlouvě (ve verzi originálu od soudního překladatele)

Co zařídit po návratu?

Po návratu do ČR si oddací list nechte přeložit soudním znalcem do češtiny. Doporučujeme, si nejprve nechat udělat notářsky ověřenou kopii oddacího listu. Ta se stane součástí ověřené a sešité české verze od soudního znalce, která zůstává na matrice. S přeloženým dokumentem zajdete na matriku v místě  trvalého bydliště, kde sepíšete "Zápis o uzavření manželství". Vaše matrika vše pošle na Zvláštní matriku do Brna, která je jedinou v ČR. Zde vystaví Váš český oddací list. Ten pošlou zpět na vaši  matriku, kde si ho vyzvednete. Celý proces trvá asi 4 až 6 týdnů.

Průběh svatebního obřadu na Barbadosu

Po ubytování v hotelu se Vás ujme svatební koordinátor daného hotelu, který s Vámi projde nabídku míst svatebního obřadu, kterými hotel disponuje (altánek, tropická zahrada, pláž a palmy, některé hotely mají i vodopády či organizují svatbu pod vodou).

Svatby se konají ve všední dny a obvykle mezi 16:00 – 18:00. Je povolen pouze jeden obřad denně.

Na Barbadosu po příjezdu do hotelu se domluvíte na schůzce na ministerstvu vnitra v hlavním městě Bridgetown. Přepravu zorganizuje hotel. Na ministerstvu vyplníte a podepíšete žádost o uskutečnění obřadu a poté bude trvat dva pracovní dny, než se vše připraví.

Svatební obřad probíhá v anglickém jazyce.

Novomanželé se před obřadem představí zástupci civilního úřadu - oddávajícímu. Následuje krátká řeč zástupce úřadu o svatebním aktu. Dále nejprve ženich a poté nevěsta opakují po oddávajícím krátký svatební slib. Oddávající může na žádost snoubenců vložit i krátkou báseň nebo text dle přání. Slib zakončí výměna prstýnků a polibky. Manželství je zpečetěno podpisy do úředních knih. Celý obřad trvá asi 30 minut. Poté následuje přípitek, případně krájení svatebního dortu a focení na pláži.

Originál oddacího listu vystavený při obřadu si od Vás převezme svatební koordinátor. Je nutné jej totiž nejprve ověřit postilou, vrátí Vám ho asi tři pracovní dny po obřadu.

Po návratu do ČR si oddací list nechte přeložit soudním znalcem do češtiny. Doporučujeme, si nejprve udělat notářsky ověřenou kopii oddacího listu. Ta se stane součástí ověřené a sešité české verze od soudního znalce, která zůstane matrice. S přeloženým dokumentem zajdete na matriku v místě  trvalého bydliště, kde sepíšete "Zápis o uzavření manželství". Vaše matrika vše pošle na Zvláštní matriku do Brna, která je jedinou v ČR. Zde vystaví Váš český oddací list. Ten pošlou zpět na vaši  matriku, kde si ho vyzvednete. Celý proces trvá asi 4 až 6 týdnů.

Počasí a ideální doma k návštěvě Barbadosu

Nejlepší počasí na Barbadosu je od prosince do dubna. Dalšími vhodnými měsíci jsou listopad, dále květen a červen. Všeobecně nedoporučujeme cestovat od srpna do října, kdy je v oblasti možný výskyt cyklónů.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji