Exotická svatba

tel. 251 566 249

Výlety a aktivity

Grenada

St. George's

Malebné město St. George's je metropolí ostrovního státu Grenada. Bylo postaveno po obvodu přirozeného přístavu a je možná nejpřitažlivějším hlavním městem celé karibské oblasti. Založili ho počátkem osmnáctého století Francouzi a město si do dnešních dnů zachovává jistý francouzský ráz, patrný zvláště na červených střechách a pastelových omítkách domů. Město rozhodně stojí za prozkoumání, protože se tu nachází mnoho cenných historických památek.

Fort George

Pevnost Fort George je situována na poloostrově, který střeží vstup do přístavu St. George's.  Tato pozice jí určila stěžejní strategický význam již od jejího založení Francouzi v první dekádě 18. století. Později sloužila jako hlavní stan policejním silám. V současnosti turisté oceňují krásný výhled z mohutných, kamenných  valů. V pevnosti je stále v provozu baterie starých kanónů, z nichž jsou při zvláštních příležitostech stříleny slavnostní salvy.

V 80. letech minulého století hrála pevnost opět důležitou roli v historii Grenady. Byl zde spolu s několika členy vlády zavražděn ministr vlády Maurice Bishop, což vedlo k občanské válce, během které Američané bombardovali přístav.

Fort Frederick

Malá pevnost Fort Frederick  se nachází na vrcholu Richmond Hill v centru hlavního města St. George's. Postavili ji Britové v roce 1791 během Francouzské revoluce.

Carenage

Vnitřní přístav St. George's fungoval během posledních tří století jako centrum námořního obchodu ostrova. Carenage nabízí kotviště všem představitelným druhům plavidel, od  malých rybářských bárek, po elegantní jachty až k velkým, bílým křižníkům. Procházka po vyhlídkové Wharf Road poskytne zajímavé pohledy na přístav  i kotvící lodě.

St. George's Roman Catholic Cathedral

Gotická věž katedrály St. George´s,  je i přes svou neokázalost nejviditelnější dominantou města. Stavba z roku 1818 dává hlavnímu městu Grenady typicky evropský charakter.

House of Parliament

Naproti katedrále St. George's Roman jsou situovány nejctihodnější budovy v St. George's: York House zakoupený v roce 1801, v němž sídlí sněmovna reprezentantů, senát a hlavní soud. Celá parlamentní budova je ukázkou brzké anglické architektury.

Market Square

Rušný, hlučný a barevný - takový je Market Square, který stojí po více než dvě století v centru života občanů hlavního města Grenady. Je zásadním místem pro nákup a prodej výrobků a výpěstků domácí produkce, výchozí bod přehlídek, politických proslovů, či náboženských slavností. Žádný turista si nesmí nechat ujít sobotní dopolední trh.

Grenada National Museum

Přestože Národní muzeu v v St. George´s nepatří k největším, uchovává fascinující sbírky mapující ostrovní historii. Jde o kolekce předmětů od nejstarších časů po současnost, od Caribů po politické události v 80. letech minulého století.

Botanical Gardens

Jen pět minut autem jihovýchodně od St. George se nachází Botanická zahrada. Tyto starodávné, klidné parky představí rostliny a květiny rostoucí na Grenadě a ostatních Karibských ostrovech.

Bay Gardens

Ve městě St. Paul's se na dvaceti akrech rozprostírá soukromá botanická zahrady Bay Gardens. Tropický ráj je  splněných snem každého pěstitele a ukazuje mezi zelenými trávníky  a květinovými polštáři bohatou faunu i floru, včetně divokých květů, voňavého koření a vodních jezírek plných barevných ryb.

Carib's Leap, nebo Leapers Hill

Památný útes, který strmě padá do moře, se stal němým svědkem smutného konce indiánského kmene Caribů, jejichž poslední bojovníci se po prohraném boji roku 1651 vrhli z útesu a raději dobrovolně volili smrt, než život v poddanství Francouzů.

Gouyave

Silnice podél západního pobřeží Grenady z metropole vede přes několik nejpůvabnějších míst ostrova. Po pobřeží jsou roztroušené malé rybářské vesnice, za nimi se rozprostírají horská údolí hojně porostlá papájou a chlebovníky.

Dougaldston Spice Estate

Hned vedle Gouyave se nachází historická usedlost, která je předním producentem koření na ostrově, a kde se po sklizni zpracovává. Exkurze vám nabídne fascinující pohled tradiční úpravu koření, a také nabídne návštěvníkům vyzkoušet různé druhy koření v jejich čerstvé, neupravené formě.

Jezero Grand Etang a rezervace pralesa

Vulkanické pohoří v centru ostrova se místy zvedá až do výše 600 metrů. Vrcholky některých hor tvoří staré krátery, z nichž jeden obsahuje velké jezero Grand Etang ležící 518 metrů nad mořem, které je obklopené krásným tropickým pralesem.  Nedaleko jezera se nachází turistické centrum Grand Etang Forest Reserve, kde se dozvíte mnoho zajímavostí o ostrovní vegetaci, pralese, historii a kultuře. Je to také výchozí bod mnoha turistických tras.

Grenville

Druhé největší město ostrova se nachází na východním pobřeží. Je domovem největší továrny na zpracování muškátového oříšku, která pořádá turistické exkurze, při níž jsou představeny postupy zpracování koření. Nezapomenutelným zážitkem je návštěva sobotního trhu, kde své zboží nabízejí lokální rybáři, farmáři a výrobci.

Levera National Park

Park při pobřeží je jedním z nejkrásnějších míst Grenady včetně skvostné pláže. Tamní moře  je plné korálových útesů, mořské trávy a mnoha druhů barevných ryb.

Mt. Carmel Waterfall

Nejvyšší ostrovní vodopády zahrnují dvě různé kaskády, které padají z výšky 21 metrů do křišťálového jezírka.

River Sallee Boiling Springs

Známé horké prameny se nacházejí severním pobřeží, asi 2 kilometry severně od jezera Antonie.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji