Exotická svatba

tel. 251 566 249

Maledivy |  Hotely Maledivy |  Filitheyo Island

Filitheyo Island * * * * *

Maledivy

Resort Filitheyo je svým zařízením poněkud specifický. Po příjezdu vás může zaskočit jistá patina a zdánlivá omšelost zařízení, ale v tomto případě jde o záměr. Je totiž součástí konceptu sledujícího maximální souznění s přírodou. Resort vyniká hustou vegetací a krásnou lagunou, která je ideální ke koupání i šnorchlování. V některých místech padá dno již po několika metrech od břehu do hloubky.

Poloha

Prázdninové letovisko Filitheyo se rozkládá na malém ostrůvku o rozměrech asi 900 x 500 metrů situovaném jihozápadně od hlavního ostrova a města zároveň Male. Hydroplánem z něj trvá cesta asi 40 minut a po přestupu na člun dalších 15 minut.

Maledivy jsou nejníže položeným státem na světě, nadmořská výška nepřesahuje 2,5 metru.  Toto souostroví v Indickém oceánu oplývá neuvěřitelnou a hlavně neporušenou přírodou. Toto bohatství si uvědomili představitelé státu a zahájili přísný program na ochranu životního prostředí. Díky tomu moře čisté, plné ryb a korálových útesů nabízí bohaté zážitky při šnorchlování a potápění.

Za návštěvu stojí o hlavní město Male, které se rozkládá na celé ploše stejnojmenného ostrova a s téměř 110 tisíci obyvateli  je jediným městem státu. Ráz města udává 35 minaretů a mešit,  z jejichž bílých věží zvou muezíni k modlitbě. K návštěvě doporučujeme Sultánský palác, která dnes hostí muzeum, mauzoleum Adbul Barachatula Barbary, hlavní mešitu zvanou Páteční a rybí trh, v který se každý večer promění nábřeží.

O hotelu

Čtyřhvězdičkový resort Filitheyo se sice může pochlubit skvělou lagunou jako stvořenou pro potápění a  šnorchlování, nicméně nepostrádá ani bazén obklopený terasami zařízenými stejně jako hotelová pláž lehátky a slunečníky. I další vybavení odpovídá vytyčenému standardu, je to lobby s recepcí, butik, klenotnictví, knihovna, bezdrátový internet (za úhradu), ošetřovna. Občerstvení a chutnou kuchyní nabízí restaurace, bar a poolbar.

Ubytování

Ubytování je v letovisku řešeno v bungalovech a to buď samostatných nebo řadových. Jsou klimatizované, vybavené televizorem, DVD přehrávačem, telefonem, minibarem, varnou konvicí a sejfem. V koupelně najdete fén a župan.

Superior

Chatky o velikosti 53 m2 jsou spojené s dalšími dvěma až čtyřma v řadě. Mají polootevřenou koupelnu se sprchou, umyvadlem a WC. Samozřejmostí je k moři otevřená terasa.

Deluxe

Samostatně stojící bungalovy s obytnou plochou 60 m2 včetně terasy. V koupelně je sprcha, vana, umyvadlo a WC.

Water Villa

Prostorné nadvodní vily o velikosti 77 m2 včetně terasy s přímým vstupem do vody. Jsou vybavené jako Deluxe, ale v koupelně mají ještě jacuzzi.

Stravování

Resort nabízí polopenze, které zahrnují  snídani a večeři ve formě bufetu. V některých sezonách hotel nabízí i plnou penzi, která čítá snídani, oběd a večeři ve formě bufetu. All Inclusive navíc zahrnuje ještě odpolední občerstvení, vybrané alkoholické i nealkoholické nápoje a dva výlety.

Aktivity

V ceně pobytu je volné použití fitness centra a beachvolejbalového hřiště.  Z úplatu je  windsurfing, kitesurf, vodní lyže, plachtění, katamarany, kajaky, šnorchlování.  Hotel disponuje velice kvalitním potápěčským centrem (PADI, SSI + CMAS), jehož služby jsou tak též za úhradu. Stejně jako péče a kůry hotelových wellness lázní.

Zdroj foto: Filitheyo IslandVeškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji