Exotická svatba

tel. 251 566 249

O destinaci

Anguilla

Když Kryštof Kolumbus objevil roku 1493 při svých cestách Karibikem malý podlouhlý ostrůvek, nazval jej Anguilla – úhoř. Není čemu se divit, je asi 26 km dlouhý a 5 km široký. Leží asi 250 kilometrů východně od Portorika, vládne na něm suché tropické klima ovlivňované severovýchodními pasáty. Patří k exkluzivním turistickým rájům, na rozdíl od většiny okolních destinací není zaplaven turisty a patří spíše k luxusním lokalitám. Je obklopen bílými, korálovými plážemi. Obyvatelstvo vychází návštěvníkům všemožně vstříc, což je možná důvodem, proč si mnohé hollywoodské hvězdy vybraly Anguillu za oblíbenou destinaci, k pravidelným návštěvníkům patří Robert de Niro, Uma Thurman či Rod Stewart.

Příroda

Anguilla má převážně rovinatý povrh, což je dáno korálovým a vápencovým původem podloží. Nedaří se tu příliš zemědělství, protože tu panuje suché tropické klima, které je ovlivňováno severními pasáty. V žádném případě si ale nepředstavujte  Anguillu jako poušť,  všude tam vládne temná zeleň bujné tropické vegetace. Nejbližším sousedem je ostrov Svatý Marin na jihu, turisticky velmi exponovaná destinace.

Anguilla je vyhledávaná pro fantastické a pro ekologii velmi důležité korálové útesy a pak pláže. Nedaleko hlavního ostrova leží několik malých ostrůvků, většinou neobydlených

Počasí

Ostrov má velmi příznivé podnebí, které je relativně suché a chladné.  Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 27 °C.  Ideální dobou pro návštěvu je období od listopadu do března, ale příjemné chvíle se stálým počasím tu zažijete až do počátku července. Naopak nedoporučujeme pobyt  mezi červencem a listopadem, kdy tu vládne období dešťů a vyskytují  se tu nebezpečné hurikány.

Historie

První dochované archeologické nálezy o osídlení Anguilly spadají do 13. století př.n.l., prvními osadníky byly pravděpodobně jihoameričtí indiáni. Ač Kolumbus ostrov objevil  už roku 1493, u jejích břehů pak přistáli Francouzi  1564, ke kolonizaci dochází až od roku 1650. Prakticky po celou dobu spadala Anguilla do britského vlivu s výjimkou krátkého období kolem roku 1666, kdy se o převzetí pokusila Francie.  Od počátku sedmnáctého století přiváželi Evropané africké otroky, jejich potomci dodnes činí největší podíl obyvatel ostrova.

Fakta na závěr

Od získání samostatnosti v roce 1967 je Anguilla  zámořským územím Velké Británie, v čele státu stojí guvernér. Počet obyvatel se pohybuje kolem dvanácti tisíc, přičemž drtivá většina z nich je křesťanského náboženství, z nichž 40% se hlásí k anglikánské církvi. Oficiálním jazykem je angličtina, měnou pak východokaribský dolar.

Pro ekonomiku je stěžejním odvětvím turistika bankovnictví a rybářství.  Hodně z pojišťovacích a finančních institucí je řízena z Antigui.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji