Exotická svatba

tel. 251 566 249

Výlety a aktivity

Anguilla

The Valley

Hlavní město Anguilly a vlastně jediné skutečné město na ostrově. Žije tam asi 1200 obyvatel, což je zhruba 10% celé ostrovní populace. I přes  to je čilým obchodním, turistickým a politickým centrem ostrova s mnoha obchůdky a restauracemi.

Wallblake House

Je nejstarší a jediných dochovaný plantážnický dům  na Anguille. Leží ve městě The Walley. Byl postaven doku 1787 Willem Blakeem jako  plantáž cukrové třtiny. Byla úplně restaurována a v současnosti slouží jako muzeum a ukázka života před staletími.

Anguilla National Trust Museum

V hlavním městě The Walley stojí za návštěvu Anguilla National Trust Museum,  kde jsou soustředěny ukázky a poznatky o ostrovní přírodě,  archeologické nálezy a zajímavé historické události.

Sandy Ground

Asi nejlépe chráněná zátoka na ostrově, Sandy Ground se stala přístavištěm jachet. Také tu najdete krásnou, bílou pláž lemovanou obchůdky a restauracemi. Leží asi 3 km od The Walley a nedaleko se nachází solné jezírku, které se stalo domovem pro mnoho fantastických druhů exotického ptactva.

Shoal Bay East

Pláž Shoal Bay East  se pravidelně umísťuje na nejvyšších příčkách v hodnocení pláží celého Karibiku. Nutno dodat, že právem. Nádherná pláž, táhnoucí se podél neuvěřitelně tyrkysové vody kam až oko dohlédne je pokrytá jemným bílým pískem. Potěchou pro oči  je korálový útes nedaleko břehu,  u něhož nasbírají mnoho krásných zážitků vyznavači šnorchlovaní.  Komfort pláže doplňuje plážová restaurace a malý masážní salón.

Meads Bay

Půvabná, klidná pláž podél které leží několik resortů, ale i tak patří k málo zalidněným.

Archeologická lokalita Fountain

Důkazy o životě prvních osídlencích ostrova – jihoamerickým indiánech, najdete v podzemní jeskyni s prastarými kresbami na zdech, mimo jiné je tu k vidění stalagmitová vyřezaná soška Jocahu, arawackého boha tvořivosti. Jeskyně se nachází nedaleko pláže Shoal Bay East.

Island Harbour

Malá rybářská vesnička na severním pobřeží uchvátí přátelskou, skoro až pohádkovou atmosférou. Zastavte se zde na jídlo v některé z restaurací, třeba pizzerii The Arawak Inn's, pochutnejte si na výrobcích z pekárny Le Bon Pain a po procházce přístavištěm barevných člunů si můžete jeden z nich pronajmout a podívat se na vesničku od moře. Stojí to za to!

Sandy Island

Maličký ostrůvek nedaleko anguilleského pobřeží se  dá přejít za 10 minut, není tu noc jiného než písek a kokosové palmy  a ve vodě můžete pozorovat barvené korály a jejich pestré obyvatele.

Scrub Island

Další z maličkých ostrůvků u pobřeží. Je neobydlený a hostí krásnou pláž. Ideální místo pro strávení dne ve dvou, chce to jen dostatečné zásoby s sebou.

Prickly Pear Cays

Anguilla je vyhlášenou potápěčskou lokalitou a Prickly Pear Cays je asi nejlepší tamní místo pro obdivovatele podvodního světa – jeskyně s římsami, kde můžete potkat žraloky  a barakudy.

Hudební festival Moonsplash

Karibik je domovem mnoha hudebních stylů, jako například merengy, calypsa, salsy a snad nejznámějšího  - reggae. Pokud zavítáte na Anguillu v březnu, nenechte si ujít hudební festival Moonsplash. V zálivu Rendezvous Bay v Dune Preserve si během teplých nocí za svitu měsíce můžete vychutnat ty nejlepší hudebníky Karibiku.

Yacht Regatta

Závody plachetnic jsou synonymem luxusu a elegance. Pořádají se i Anguille, i když tato tradice je tam pořád poměrně mladá, to jí ale neubírá na atraktivitě a prestiži.  Konají se v květnu a pokud se váš pobyt na ostrově  bude krýt s regatou, rozhodně se o tento zážitek, byť jen divácký, nenechte připravit.

Anguilla Summer Festival

Červenec a srpen jsou sice měsíce, které se kvůli období dešťů k návštěvě Anguilly nedoporučují, ale pokud se tam náhodou dostanete v tuto dobu, navštivte přehlídku tance, songů a karnevalu Anguilla Summer Festival. Koná se obvykle na přelomu sedmého a osmého měsíce v hlavním městě The Valley a vy můžete zažít jeden z pěti nejbombastičtějších karnevalů regionu.

Anguilla Jazz Festival

Jedním z vrcholů počátku turistické sezóny je jazzový festival, který patří k významných jazzovým svátkům regionu.  Během čtyř dnů se na podiích představí špičkový hudebníci lokální i mezinárodní scény. Festival se nekoná na jednom místě, ale probíhá současně na několika scénách po celém ostrově.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji