Exotická svatba

tel. 251 566 249

O destinaci

Dominikánská republika

Ostrov Hispaniola nebo také Haiti, což v řeči domorodých Arawaků znamená „vysoká země", je jedním z ostrovů, které objevil Kryštof Kolumbus na své první objevitelské výpravě roku 1492 a nazval ji „rájem na zemi". Jen o čtyři roky později bylo založeno město Santo Domingo, které se stalo sídlem první evropské kolonie v Novém světě. Není to jediné historické prvenství, kterým se Dominikánská republika může pochlubit – byla zde vybudovaná první univerzita Nového světa.

Geografie

Ostrov Hispaniola je jedním z největších ostrovů v karibském moři a spolu s Kubou, Portorikem a Jamajkou tvoří souostroví Velké Antily. Ostrov je rozdělen mezi dva státy – chudé a zaostalé Haiti a Dominikánskou republiku, která zabírá východní polovinu ostrova přičemž společná hranice měří 388 kilometrů.

Dominikánská republika a vlastně celý ostrov disponuje fantastickou přírodou, jejíž vlastnosti daleko předstihují ostatní karibské ostrovy. Většina území je tvořena horskými pásy, přičemž nejvyšší hora Pico Duarte  ční do výše 3087 m n. m.. Podél pobřeží se zase táhnou úrodné nížiny a u moře pláže pokryté  jemným pískem, který láká k lenošení.

Přírodní rozmanitost  této exotické země nejlépe dokazuje fakt, že ji můžeme rozdělit na devět  odlišných přírodních zón. Je tak zaručeno, že každý den své dovolené  zažijete a uvidíte něco nového: v oblasti  Jarabacoa a Constanza si vyzkoušejte odvahu při adrenalinových sportech - jízda peřejemi na kanoi či raftu, jízda terénním automobilem nebo výstup na Pico Duarte zaručeně prověří vaše fyzické i psychické možnosti.

Lenošení, relaxaci a nerušený odpočinek nabízejí pláže Pedernales, Bahoruco, Baní, Azua nebo Barahona. Vodní sporty zase našly ideální podmínky na severovýchodním pobřeží poblíž Puerto Plata, Cabarete nebo Samaná -  hluboké ponory, windsurfing nebo kiteboarding jsou vyhledávané aktivity této lokality. Potápěči budou u vytržení z korálových útesů i vraků dávno ztroskotaných korábů.

Milovníky přírody ať už rostlinstva nebo zvířeny Dominikánská republika nadchne - je vyhledávaná pro škálu rostlinných, ale také živočišných druhů – roste tu na 5 tisíc druhů rostlin, žije tu 254 druhů ptáků, 1411 druhů plazů.

Počasí

Podnebí na Haiti je vlhké tropické. Průměrné teploty se pohybují od 16 do 30 °C. Roční úhrn srážek se pohybuje v rozmezí od 1000 do 2000 mm. Dominikánská republika leží v oblasti, kde často řádí hurikány, proto rozhodně nedoporučujeme návštěvu lokality v rozmezí července až listopadu.

Fakta na závěr

Dominikánská republika za sebou má dlouhou a mnohdy i krvavou historii, snad nejznámější historickou událostí je úspěšné povstání otroků v letech 1791 – 1803. Mísí se tu španělské a francouzské vlivy, protože ostrov býval rozdělen mezi tyto dva státy, přičemž Dominikánská republika patřila ke Španělsku. Politické problémy se jí nevyhýbaly ani ve dvacátém století, ale  v devadesátých letech se politická situace uklidňovala a země se stala vyhledávanou turistickou destinací, v současné době tvoř příjmy s turismu téměř 10% HDP.

Důležitou složkou hospodářství  tvoří zemědělství, pěstuje se tu například cukrová třtina, dále banány, bavlna, kakao, káva, kukuřice, maniok, podzemnice olejná, rýže a tabák. Asi nejvýznamnějším odvětvím je těžba suroviny jako chromu, mědi, niklu, platiny, ropy, stříbra, uhlí, uranu, zlata.

Platí se tu dominikánské peso (DOP) a úředním jazykem je španělština. Drtivá většina obyvatelstva jsou křesťané, potomci původních otroků. Bez zajímavosti není, že ostrov Haiti je domovem voodoo, kultu otroků, kteří v něm smísili prvky křesťanství a své původní víry. Nebojte se – oproti pověstem je voodoo naprosto mírumilovný kult.



Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji