Exotická svatba

tel. 251 566 249

Výlety a aktivity

Dominikánská republika

Altos de Chavón

Největší atrakcí ve městě La Romana je Altos de Chavón. Jde o kopii andaluské vesničky ze 16. století, kterou postavili Roberto Copa, designér studia Paramount a Charles Bluhdorn. Podnikatelský záměr, který byl spuštěn roku 1976 stavbou vesničky, sice nevyšel, ale dnes jde o živou uměleckou kolonii. V křivolakých, kamenných uličkách žijí a tvoří malíři, sochaři i umělečtí řemeslníci, jejichž díla si můžete prohlédnout a případně zakoupit v malých galeriích i přímo v ateliérech a dílnách.

Dalším oblíbeným výletním cílem v Altos de Chavónje kopie poutního kostela a archeologické muzeum s fascinující sbírkou předmětů z předkolumbovského období, které vyrobili původní obyvatelé ostrova, Tainé.

Nachází se tu i amfiteátr v románském stylu, který pojme až 5000 lidí. V sezóně v něm vystupují světové hudební hvězdy jako Pet Shop Boys nebo Frank Sinatra

Cayo Levantado

Ostrov Cayo Levantado je známý také jako Bacardi Island, protože se tu natáčela slavná reklama na rum Bacardi. Sídlí tu pětihvězdičkový luxusní resort, který se snaží o stejný koncept rekreace, s jakým se chlubí Maledivy. Zbytek ostrova je pokryt nádhernými plážemi, kvůli nimž se tam sjíždějí turisté z celého světa. Kromě krásného prostředí tu nacházejí restaurace, kavárny, bary, obchody se suvenýry a vládne tu čilý noční život.

Jarabacoa

„Město věčného jara", přízvisko, které si vysloužilo město (a také oblast) Jarabacoa ve středu Dominikánské republiky, díky teplotám, které se tu celoročně drží mezi 16-22°C. Město se nachází na úpatí hor, ve výšce 525 m nad mořem a stalo se výchozím bodem pro pěší tůry do hor, nebo vyjížďky na koních.

Oblastí protékají tři velké řeky, Baiguate, Jimenoa a the Yaque del Norte, jejichž čisté, průzračné vody lákají k chladivému osvěžení. V hlubokých piniových lesích se nacházejí překrásné vodopády a odvážnější mohou vykročit přes četná údolí po vysutých mostech.

Pokud byste si chtěli tamní prostředí co nejvíce přiblížit, pusťte si Jurský park, lesy kolem Jarabacoa v něm hrály hlavní roli, hned vedle dinosaurů.

Laguna Gri-Gri

Na severním pobřeží Dominikánské republiky se nachází jedna z nejfantastičtějších lokalit jeskynního potápění vůbec. Jedná se o komplex krápníkových jeskyní, vodních kanálů a mangrovových bažin.

Pro ty méně odvážné existuje možnost prohlédnout si jeskyně na loďkách, které pravidelně vyjíždění z města Río San Juan. Dokonalým zakončeným výletu je koupání v tyrkysových vodách korálové laguny Gri-gri.

Národní park Los Haitises

Nejcennější přírodní oblastí ostrova Hispaniola je Národní park Los Haitises, který lemuje severní pobřeží Dominikánské republiky. Území pokrývá chráněný prales s omezeným počtem cest a silnic. Počet turistů, kteří oblast mohou každoročně navštívit, je omezen, i když od roku 2000 se z Los Haitises stala poměrně populární oblast pro ekoturistiku.

Slovo Haitis znamená v jazyce původních obyvatel Taínů hora. V tamních vápencových kopcích se skrývají erozí vytvořené jeskyně, kde se v zachovaly nástěnné malby, většina z nich nemohla být přiřazena žádné ze známých kultur, ale některé z nich zcela určitě vytvořili původní obyvatelé Taínové.

V Los Haitises žijí snad všechny známé druhy rostlin a zvířat, které na Hispaniole žijí: papoušci, pelikáni, plameňáci, varani, kapustňáci a dokonce i některé endemické druhy ptactva.

Santiago de los Caballeros

Druhé největší město Dominikánské republiky Santiago de los Caballeros bylo založeno roku 1495 během první vlny kolonizace Nového světa. Rozkládá se v severní části ostrova a je známo jako první město jménem Santiago, které bylo v Americe založeno.

Trvale tu žije asi 650 tisíc obyvatel a úrodné údolí řeky Cibao ho předurčilo hlavně jako zemědělskou oblast. Nachází se tu mnoho farem a plantáží, ve městě uvidíte malé dřevěné domky pomalované veselými pastelovými barvami.

Z pamětihodností byste při návštěvě Santiago de los Caballeros neměli vynechat památník Héros de la Restauración, muzeum tabáku a Catedral de Santiago.

Santo Domingo

Hlavním městem Dominikánské republiky je Santo Domingo, v němž žijí na 2,2 miliony obyvatel. Leží na pobřeží Karibského moře u ústí řeky Ozama. V roce 1496 ho založil Bartholomew Columbus a položil tak základy nejstaršímu kontinuálně osídlenému sídlu Evropany v celé Americe a také první španělské kolonii v Západní Indii.

Město se pyšní bohatou historií, čehož je důkazem nejstarší univerzita na Západní polokouli, a proto stojí navštívit alespoň některé pamětihodnosti. Za všechny jmenujme katedrálu Santa María La Menor, které byla první katedrálou v celé Americe, ruiny rezidence Columbus Alcazar, muzeum de las Casas Reales , mauzoleum Altar de la Patria, které jsou všechny zapsány do seznamů světového dědictví Unesco.

Výlet helikoptérou

Vidět zem z výšky je neopakovatelný zážitek, ať se jedná o rodné město nebo tropický ostrov. Krásy Dominikánské republiky jsou v mnohém neopakovatelné a proto, pokud se nebojíte výšek a vyčerpaného konta, si let rozhodně nenechte ujít. Výlety zajišťují v každém větším městě a ve svém hotelu jistě dostanete doporučení na spolehlivou firmu.

Výlet za velrybami

Ostrůvek Cayo Levantado, který leží nedaleko Dominikánské republiky a patří mezi nejoblíbenější turistické oblasti, leží v místech ,kudy v období mezi leden a březnem táhnou tito mořští velikáni i se svými mláďaty. Máte tak jedinečnou možnost pozorovat je v jejich přirozeném prostředí.

Mořské rybaření

Hluboko mořské rybaření se nedá srovnávat s posedáváním u rybníka. Jde o nevšední zážitek, který by si neměli nechat ujít ani ti, kteří by jinak prut do ruky nevzali. Zkušení mořští průvodci vás vyvezou na lodích na otevřené moře, kde se budete moci utkat s fascinujícími mořskými tvory. Jen vybavení si budete musíte pronajmout od průvodce nebo v půjčovně.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji