Exotická svatba

tel. 251 566 249

Výlety a aktivity

Svatá Lucie

Diamond Botanical Gardens

Kořeny botanické zahrady Diamond sahají hluboko do minulosti – v roce 1713 věnoval Ludvík XIV. dva tisíce akrů půdy na Svaté Lucii třem bratrům z Normandie, ti zde založili zahradu, která až do současnosti zůstala v rukou jejich potomků. Kromě mnoha druhů rostlin tu uvidíte vodopády, ale i minerální lázně, jejichž sirná jezírka mění několikrát denně barvu.

Pitons

Jednou z největších turistických zajímavostí Svaté Lucie, vyjma fantastických pláží samozřejmě, jsou vrcholy Gros Piton (770 metrů) a Petit Piton (743 m), které se na západním pobřeží zformovaly před 30 miliony lety sopečných výbuchem. Dnes tvoří největší dominantu celého ostrova. Od roku 2004 jsou spolu s celým okolím čítajícím na 467 hektarů zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pigeon Island National Park

Ostrov Pigeon je asi 160 m2 rozlehlý ostrůvek, kde v najdete v bývalé vojenské pevnosti Fort Rodney muzeum The Pigeon Island Interpretive Centre. Soustřeďují se tu na vzdělávání v oblasti ochrany životního prostředí a historie ostrova, od dob Caribských indiánů, přes francouzskou a britskou koloniální nadvládu, do současnosti.

Maria Islands Nature Reserve

Ostrůvky Maria Major a Maria Minor leží kousek od jihovýchodního pobřeží St. Lucie a jsou domovem rezervace Maria Islands Nature. Na 30 akrech chráněné půdy tu najdete více než 120 druhů exotických rostlin, plazů a snad všechny druhy ptactva, které se na St. Lucii vyskytují včetně mořské vlaštovky, jiřičky či hnědého rybáka.

Derek Walcott Square

Fotogenické náměstí, které se původně jmenovalo Columbus Square, bylo v roce 1992 přejmenováno na počest držitele Nobelovy ceny za literaturu Dereka Walcotta. Nachází se tu katedrála Immaculate Conception z roku 1897 a na druhém konci městská knihovna. Po obvodu náměstí lemují 400leté stromy.

Morne Coubaril Estate

Tato rozlehlá, 250ti akrová usedlost byla první významnější plantáží vybudovanou na ostrově, vznik se datuje do roku 1713. Její devadesáti minutová exkurze představí život na plantáži v 18. století. Projdete se po původní cestě pro povozy tažené mulami, která zajišťovala přepravu po plantáži. Krásná tropická zahrada obklopuje vescici zaměstnanců i renovovaný velký dům.

Jízda na vulkán Mt. Soufriere

Ojedinělou atrakci Svaté Lucie dříve ucítíte, než skutečně uvidíte. Označuje se jako „jediná jízda na sopku na světě", Mt. Soufriere je totiž aktivní vulkán. Autem se dostanete až ke kráteru, poté se pěšky můžete projít kolem kypících sirných jezírek zelené a žluté barvy.

Marquis Plantation

Banánová plantáž Marquis je největší produktivní na Svaté Lucii. Její prohlídka zahrnuje procházku podél stanovišti mahagonových a teakových stromů, projížďku lodí po řece Marquis a oběd v plantážnickém domě. Exkurze vám představí historii pěstování kávy, kakaa, banánů a copry.

Morne Fortune

V překladu znamená Morne Fortune „kopec štěstí", ovšem tomuto místu osud nadělil dobro i zlo stejným dílem. Tato oblast byla předmětem největších bojů v Karibiku během 17. a 18. století mezi Francouzi a Brity. Malé muzeum a vojenský hřbitov připomíná, kolik mužů tu padlo. Nedaleko se nachází Government House, sídlo guvernéra ostrova. A až budete mít historie plné zuby, můžete se vypravit na vrchol Morne Fortune. Proč se tam trmácet? Z jediného prostého důvodu, je odtud prý ten nejlepší výhled v celé Karibské oblasti.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji