Exotická svatba

tel. 251 566 249

O destinaci

Antigua

Krajina a počasí

V severní části malých Antil leží stát  Antigua a Barbuda tvořený třemi ostrovy – Antiguou,  Barbudou a Redondou. Místní tvrdí, že na ostrově Antigua se nalézá 365 pláží – na každý den jedna.  To naznačuje, že jde o opravdový turistický ráj pro milovníky koupání a potápění, při kterém můžete obdivovat korálové kaňony, podmořské jeskyně, pro odvážnější  je výzvou možnost zaplavat si spolu s žraloky a barakudami, ti méně stateční to mohou zkusit mezi korálovými rybkami či mořskými želvami.  

Jihozápadní část Antigui je zvrásněna skalisky, najedete zde i nejvyšší vrchol ostrova, 400 metrů vysoký Boggy Peak. Ostatní krajinu ostrova tvoří křovinatá, mírně zvlněná krajina, kde se nacházejí plantáže cukrové třtiny.  

K návštěvě ostrova je nejvhodnější doba v nejchladnějších měsících roku, tedy lednu a únoru, kdy se teplota pohybuje kolem 27°C. Naopak nejteplejším měsícem je červenec, to rtuť teploměru obvykle šplhá ke třicítce. O období dešťů se v případě Antigui příliš mluvit nedá, krátké přeháňky přicházejí mezi zářím a listopadem, ale jejich úhrny jsou velmi malé, takže tato oblast patří k velmi suchým oblastem vůbec.

Města

Hlavním městem je St John´s, kde žije 30 tisíc obyvatel.  Návštěvníci zde mohou navštívit restaurace, obchůdky či galerie v původních domech. Dominantou města je anglikánská katedrála. Na severní straně přístavu  je umístěna pevnost Fort James z roku 1675.  Za návštěvu stojí i English Harbour, který býval námořní základnou britského námořnictva pro oblast Karibského moře.

Historie

Když roku 1493 Kryštof Kolumbus vkročil na ostrov, byl prvním bělochem, kterého původní obyvatelé Arawakové viděli.  Počátkem sedmnáctého století ostrov obsadili Španělé, které vytlačili Francouzi a ty zase Britové, kteří na  Antiguu přizpůsobili obrazu svému.

Fakta na závěr

Potomci sem zavlečených otroků z Afriky tvoří hlavní etnikum ostrova. Najdete tu míšence i skupiny Evropanů, hlavně z Velké Británie a Portugalska. V celém státě žije 68 320 lidí. Měnovou jednotkou je tu východokaribský dolar.  Většina obyvatel mluví směsicí angličtiny, místních jazyků a nějakého dalšího evropského jazyka.

Vznik státu Antigua a Barbuda se datuje poměrně pozdě –do roku  1981. Patří ke Commonwealthu, hlavou státu je královna Alžběta II zastupovaná guvernérem.

Měnovou jednotkou je východokaribský dolar (1 EC $), je tu poměrně draho, minimální útrata za ubytování bude 50 USD za den, za komfortnější pak 100 USD a více, další rozpočet si musí každý udělat podle svých dalších plánů, jak se po ostrovech bude pohybovat apod., zda si pronajme auto nebo jachtu, co bude nakupovat a čemu se bude věnovat ve volném čase. Dá se platit i v amerických dolarech, i když kvůli přepočtu je lepší mít připravenou lokální měnu. V restauracích se připočítává poplatek za služby 10%, nedává se další spropitné.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji