Exotická svatba

tel. 251 566 249

Výlety a aktivity

Antigua

St. John's

Největším městem státu Antigua a Barbuda je hlavní město St. John's. Rozkošné historické místo s asi 24 tisíci obyvateli je hlavním přístavem státu, stejně jako komerční a turistické centrum. Jeho novodobá historie se začala psát hned po kolonizaci v roce 1632. Sídlí tu několik muzeí, například Museum of Antigua and Barbuda nebo Museum of Marine Art, jehož sbírky uchovávají sopečné kameny, zkamenělé dřevo, kolekci 10. tisíc muší a artefakty z několika anglických vraků.

Nadšenci pro sport by si neměli nechat ujít dva stadiony - Sir Vivian Richards Stadium, víceúčelové sportovní centrum, které bylo zřízeno hlavně pro kriketové turnaje, a Antigua Recreation Ground, národní stadion.

V neposlední řadě nesmíte vynechat historický přístav English Harbour, ale o něm podrobněji níže, stejně jako další pamětihodnostech hlavního města.

Cathedral of St. John the Divine

Návštěvníci připlouvající do přístavu v St. John's nemohou na míle daleko přehlédnout impozantní věže katedrály St. John the Divine. Vpravdě národním pokladem je anglikánský svatostánek již od svého vzniku v roce 1681. Původně byl postaven ze dřeva a cihel. Dnešní podobu z neopracovaného kamene mu dal anglický architekt J. Fuller Bath. Stavba byla dokončena v roce 1848 a podařilo se jí bez vážnějšího poškození přečkat velký hurikán roku 1974.

Nelson's Dockyard Marina

Když vstoupíte do zátoky Freeman v přístavu English Harbour, upoutá Vás kamenné opevnění, působivá ukázka gregoriánské architektury Nelsonova přístaviště. Když vstoupíte mezi sloupy, můžete obdivovat, jak úchvatnou stavební práci odvedli lidé před několika stoletími. Uvnitř zrestaurovaných staveb najdete mnoho obchůdků, lékárnu, pekařství a několik restaurací a barů. Nachází se tu také muzeum, které uchovává zajímavé gregoriánské artefakty a když budete mít štěstí, potkáte Desmonda Nicholsona, předního historika Antiguy. Nelsonovo kotviště je oficiálním vstupem do přístavu.

Botanical Gardens

Botanická zahrada nedaleko St. John má dlouhou a pohnutou historii. Založili ji v roce 1888 na dočasném místě, odkud ji o pět let později přesunuli do lokality, kde sídlí do dnes. V padesátých letech byla uzavřena pro veřejnost a o třicet let později zrestaurována. Stala se oblíbeným turistickým cílem a dařilo se jí v osmdesátých a devadesátých letech, než jí koncem tisíciletí téměř celou zničil hurikán a byla nutná další renovace. V současnosti se v ní můžete seznámit s pestrou florou a faunou ostrova Antigua.

Betty's Hope Sugar Plantation

Nejznámější historická cukrová plantáž se nachází na vyvýšeném prostranství s panoramatickým výhledem na oceán a stinné kopce. Slavný Sir Christopher Codrington dostal tuto usedlost darem od Anglické koruny roku 1674. Když dorazil z Barbadosu na Antiguu byl přesvědčen, že cukrová třtina je plodinou budoucnosti a založil plantáž, kterou pojmenoval po své dceři. Ukázalo se, že měl pravdu.

Historický větrný mlýn byl zrestaurován a stále funguje. Můžete tu spatřit na vlastní oči, jak probíhalo zpracování cukrové třtiny a výroba rumu před dávnými časy. Na plantáži se nachází i muzeum věnované útrapám otroků na plantážích.

Vyhlídka Shirley Heights

Mnoho návštěvníků se rádo zastaví na kopích Shirley Heights s výhledem na English Harbour. Někteří z nich obdivují opevnění na kopci, jiní ocení výhled a další navštíví party v restauraci The Lookout Restaurant na kopci. Zvláště populární jsou čtvrtky a neděle, kdy tu hraje živá kapela a vládne festivalová atmosféra. Kopce byly pojmenovány podle známého guvernéra Sira Thomase Shirleyho, který proslul tím, že nechal v druhé polovině 17. století opevnit English Harbour.

Long Bay

Pamatujte si, že všechny pláže Antiguy jsou veřejné. Long Bay, jedna z nejhezčích, je domovem Pineapple Beach Club, místa, kde si každý přijde na své. Vody jsou tu mělké a krystalicky čisté s mnoha místy pro šnorchlování. Pláž má malou obchodní arénu, kde jsou k dostání malé hadrové panenky, trička a lokální řemeslné výrobky. Ve středisku vodních sportů si můžete půjčit vybavení k různým vodním sportům. V neposlední řadě je tu bezpočet míst, kde se dá skvěle naobědvat. Přes veškerá tato lákadla bývá Long Bay málokdy přeplněná.

Devil's Bridge

Jedním z nejzajímavějších přírodních úkazů Antiguy je přírodní vápencový most klenoucí se nad bouřícím příbojem. Ovšem pozor, udržujte se uctivý odstup: vstoupit na most je velice zrádné a vy se můžete ve vteřině zřítit do divokých vln. Nedaleko se nachází větrná jáma, která pravidelně vysílá do vzduchu tisíce kapek mořské vody. Oddechnout si můžete na přilehlé pláži.

Fig Tree Drive

Silnice vás provede nečekaně bujnou pralesní scenérií jinak klimaticky spíše sušší Antiguy. Na cestu najedete západně za městem Liberta. Dávejte dobrý pozor, směr cesty udávají jen malé ukazatele! Za několik málo minut se ocitnete hluboko v džungli. Hustá tropická vegetace je lemována chatrčemi, prodejci ovoce nebo domácích jamů s paprikovou omáčkou. Všimnete si také půvabného kostelíku a cukrovým polím.

Heritage Quay Shopping Centre

Skvělou příležitostí k nákupům je obří středisko Heritage Quay Shopping Centre v centru hlavního města St John, kde je mnoho duty-free obchodů, ale také tu narazíte na designérské kousky či výrobky lokálních řemeslníků. Dvouposchoďový komplex má mnoho co nabídnout jak nadšených lovcům nákupů, tak těm, co se chtějí jen podívat.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji