Exotická svatba

tel. 251 566 249

Výlety a aktivity

Parga

Benátská pevnost

Dominantou města Parga je benátská pevnost ze 16. století, která byla postavena na místě jiné, zničené při nájezdech Turků.  Při návštěvě oceníte jak zajímavý architektonický komplex, tak výhled na celé město a zátoku.

Pláž Valtos

Asi nejoblíbenějším místem ke koupání a slunění v Parze je kilometr dlouhá pláž Valtos. Nachází se severně od města, z části přímo pod benátským hradem. Je asi kilometr dlouhá,  z jedné třetiny tvořená jemným pískem, z části hrubším a pod hradem je pokryta oblázky. V okolí bylo postaveno mnoho penzionů, restaurací, oblíbený je klub Tango s veřejným bazénem. Pláž disponuje širokou nabídkou vodních sportů, včetně vodního lyžování, paraglidingu a dalších více či méně adrenalinových zážitků.

Pevnost Aliho Paši

Asi pět kilometrů od Pargy na skále nad vesničkou Anthoussa ji nechal postavit odbojný vladař Ali Paša.  Základy mohutné pevnosti byly položeny roku 1821, dnes se ale na skále nacházejí jen ruiny, dlužno také dodat, ale nádherný výhled na Pargu a ostrovy  Paxos, Antipaxos a Korfu zůstal, jako za časů slavného krutovládce. Z Pargy se k pevnosti pohodlně dostanete turistickým vláčkem, který jezdí několikrát za den.

Kaple Svaté Heleny

Rozhodně nejvíce fotogenickou stavbou Pargy je kaple Svaté Heleny, která byla postavena na památku první pravoslavné panovnice byzantského Řecka. Tyčí se na kopci nad pláží Krio Neri a je od ní nádherná výhled na městkou pláž a promenádu.

Nekromanteion

Jedno z nejmenších archeologických nalezišť, je také jedním z nejnavštěvovanějších. Aby ne,  Nekromanteion nebo také ´věštírna mrtvých´ bývala považována za místo, kde se nacházel vstup do podsvětí vládce Háda.  Jemu zasvěcená svatyně byla postavena na místě, kde se stékají řeky Kókytos a Acherón, který snad má být mytickým Styxem. První zmínky o chrámu Nekromanteion pocházejí ze 7. století př.n.l., ruiny z něho udělali Římané roku 167 př.n.l.. Největší slávy dosáhla věštírna v 2. a 3. století. Lidé sem přicházeli, aby se poradili se svými mrtvými o věcech budoucích, procházeli rituální očistou, obětovali bohům a čekali na znamení.

Při návštěvě vás zarazí depresivní atmosféra komplexu. Ta byla zvolena účelově, aby místo odpovídalo svému účelu – žádná okna, nijaké ozdoby, tma a chlad.  Místo hodné krále Háda a jeho manželky Persefony.

Oblast  Zagória

Nejen unikátním kusem přírody ale i jedinečných i architektonickým skanzenem je oblast zvaná Zagória.  Nachází se tu na 45 epirských vesnic se zachovalými stavbami zvanými archontiká.

Archontiká jsou domy stavěné ortodoxními křesťany v 18. století. Byly stavěny z opracovaných kamenných kvádrů, střechy z břidlice, obloukové vchody a dřevěné balkony. Interiéry byly bohatě zdobeny nástěnnými malbami, které vytvořili umělci z horských osad Epiru.

Afroditina jeskyně

Romantickým cílem vaší dovolené nechť se stane návštěva jeskyně zasvěcené bohyni lásky a krásy – Afrodité, která se do ní prý chodila koupat. Nachází se nedaleko pláže Lichnos. Jelikož je přístup do jeskyně možný pouze z moře, budete si muset pronajmout loďku.

Delfy

Na svazích pohoří Parnas se rozkládá oblast Delf,  zasvěcená bohu Apollónovi, který prostřednictvím věštkyně Pýthie hovořil k poutníkům. Největšího rozmachu se Delfy dočkaly během 6. a 8. století př.n.l., kdy byl jejich vliv nejsilnější. V té době totiž každé založení osady muselo být posvěceno božským souhlasem a ten šlo získat pouze v některé z věštíren. Nejčastěji to byly právě Delfy, protože ležely ve středu tehdy známého světa.

Dnešní archeologické naleziště je ale odlišné od metropole, která vítala poutníky z celého světa. Naleziště se nacházejí v jedné z nejpozoruhodnějších světových scenérií na několika terasách v nadmořské výšce kolem šesti set metrů ve vzdálenosti přibližně 17 km od moře. Od roku 1987 jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji