Exotická svatba

tel. 251 566 249

O destinaci

Parga

Parga je město v severozápadní části Řecka, v oblasti známé jako Epirus nebo také Epiruská Riviéra. Od pevninského éčka je oblast oddělena pohořím Pindus. Jelikož byla Parga a okolí do jisté míry od Řecka oddělena, vyvinula se zde svébytná neobvyklá kultura. Svým rázem velmi připomíná Itálii, protože zde v minulosti vládli dlouhá léta Benátčané. Kromě architektury najdete italské vlivy i v jídle, v tamních tavernách vám nabídnou chody, které byste očekávali spíše v Římě či Benátkách.

Správním centrem oblasti Epirus je město Ioáninna, proslulé hlubokou tradicí uměleckých řemesel, hlavně řezbářství, kamenictví a stříbrotepectví.

Historie Pargy

Původní název Pargy zní Hypargos. Byla vystavena počátkem 13. století, ale původně stála na vrcholu hory Pezovolo. Kolem roku 1360 začali vesnici ohrožovat Albánci, jejich nájezdům se obyvatelé vyhnuli tím, že se přestěhovali na současné místo. S výstavbou opevnění pomohli Normané (ano, čtete správně), kteří v té době drželi ostrov Corfu a postavili se na stranu vesničanů. Už v roce 1401 uzavřeli pargští spojenectví s Benátčany, kteří ovládali celé jónské ostrovy. Celou oblast už začátkem 15. století začali ohrožovat osmanští Turci a do konce století ji celou ovládli. Teprve po skončení balkánských válek 1913, mohl být Epirus připojen k Řecku.

Současná Parga

Parga je oblíbeným dovolenkovým místem Italům, snad proto, že jim připomíná domov. Ale také pro její neopakovatelné půvaby, kde se mísí nejen italské, ale i turecké vlivy. I dnes Parga připomíná spíš rybářskou vesnici než moderní turistické centrum a zachovala si svou jedinečnost a rázovitost i v době sílícího turistického průmyslu, který ničí jedno malebné městečko za druhým. Křivolaké uličky, malebné domky, velice přátelské obyvatelstvo jsou jen jedněmi z mála předností, pro které byste měli Pargu navštívit.

Pobřeží Pargy je lemováno krásnými plážemi. Daleko centra leží pláž Krioneri pokrytá pískem a malými oblázky. Její výhodou je široká nabídka služeb od občerstvení, přes taverny a plážové bary až k nabídce vodních sportů. Její nevýhodou je, že během sezóny bývá přeplněná. Pokud se vám zde nebude líbit, můžete se vydat po pobřeží nebo si najmout vodní taxy a nechat se dopravit na jinou pláž. Velmi půvabná je asi 4 km vzdálená pláž Lichnos.

Další ze známých pláží nese název Valtos a najdete ji asi 2 km od Pargy. I její povrch je pokryt pískem a jemnými oblázky. Je vyhledávaná i jednodenními návštěvníky, ale její rozloha zaručuje, že si najdete klidné místo jen pro sebe i v rušných měsících.

Parga – místo výletů

Pagra je také ideální základnou, odkud můžete podnikat výlety ke známým atickým památkám. V dosahu několika desítek kilometrů jsou například známé Delfy, sídla známých  věštkyň. Morbidní název Nekromanteion je komplex svatyní, kde se prý nacházel jeden z vchodů do podsvětí vládce Háda.

Přímo nad Pargou se tyčí ruina benátského hradu ze 16. století a několik kilometrů dál jsou trosky hradu bývalého vládce Pargy Aliho Paši. Můžete k ní podniknout výlet turistickým vláčkem, cestu vám zpříjemní výhled na moře, za hezkého počasí dohlédnete až k ostrovu Lefkada.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji