Exotická svatba

tel. 251 566 249

O destinaci

Kos

V jihovýchodní části Egejského moře, pouhé čtyři kilometry od tureckého pobřeží se nachází ostrov Kos. Patří k souostroví Dodekanes, stejně jako známější  a větší Rhodos. Jeho rozloha je relativně malá – čítá asi 290 km2, přičemž dlouhý je asi 40 kilometrů, na šířku měří mezi 2 a 11 kilometry.

Příroda na Kosu

Přestože je Kos sopečného původu je jeho povrch převážně rovinatý, pouze v jižní části se zvedá pohoří  Dikeos s nejvyšší horou Mount Dikaio vysokou 843 metrů. Sopečnému původu vděčí za mnoho termálních pramenů, ale jediné přístupné jsou ve Agios Fokas. Je také nutné zmínit se, že celá oblast je seismicky neklidná a čas od času dochází k zemětřesením. Pláže jsou tu oblázkové i písčité, ty najdete spíše na západním pobřeží.

Na rozdíl od svého slavnějšího souseda Rhodu není tamní oblast tolik turisticky exponovaná, a proto na plážích pro sebe najdete dostatek místa a ve městečcích se nemusíte prodírat hustými davy. Nejvíce turistických resortů se nachází ve východní části ostrova, kde leží i hlavní správní město ostrova Kos, které je i hlavním přístavem.

Počasí na Kosu

Teploty na Kosu jsou celoročně mnohem mírnější, než na jaké jsme zvyklí. V zimních měsících teploty neklesají pod deset stupňů, léto tu začíná již v květnu, kdy rtuť v teploměru šplhá k 25°C. Horké léto s teplotami kolem 30°C zmírňují mořské větry, ale snad nejkrásněji je tu na podzim. Na srážky vydatná zima a úrodná půdu dávají Kosu zelený ráz s bujnou vegetací.

Historie ostrova Kos

Vzhledem ke své poloze byl Kos osídlen již v dávném starověku, v 14. století zde vznikl přístav, který byl důležitou křižovatkou na cestách mezi Malou Asií a Krétou. Nejslavnějším rodákem Kosu je otec medicíny Hippokrates, který se zde narodil roku 460 př.n.l.

Během moderních dějin jej postupně ovládali Arabové, křižáci, Turci, Italové, Němci, Britové a od roku 1947 patří k Řecku. Žije tu asi 30 tisíc obyvatel.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji