Exotická svatba

tel. 251 566 249

Výlety a aktivity

Lesbos

Mitilini

Hlavní město ostrova Lesbos je i největším tamním přístavem. Rozléhá se od pobřeží až k horám. Najdete zde zbytky hradeb 5. století př.n.l. a zbytky divadelního amfiteátru ze 3. století př.n.l.  Právě tady se konají divadelní či operní představení, koncerty a výstavy.  Město je i významných archeologickým nalezištěm, nachází se tam například Menandrův dům, ve kterém se ve starověku setkávala společenská elita uctívající boha Dionýsa. Za návštěvu stojí i archeologické muzeum v Mitiline.

Molyvos

Město Molyvos na severu ostrova bývá nazýváno perlou ostrova Lesbos. Malebné kamenné uličky a kamenné domky s barevnými okenicemi charakterizují historické jádro města. Dominantou je pak byzantský hrad ze 14. století s mohutným opevněním. V současnosti neslouží k obraně města ale jako kulturní centrum, kde se v létě konají koncerty a divadelní hry. O historickém významu Molyu svědčí fakt, že byl zapsán do seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Agiásos

Horská vesnice z 12. století je považována za nejkrásnější sídlo Lesbu. Při procházkách uličkami domů s keramickými obklady si budete připadat, jako byste se vrátili v čase. V tamním klášterním kostele se nachází vzácná ikona Panagía Vrefokratoussa, kterou údajně namaloval sv. Lukáš. V základech svatyně jsou zabudovány krámky se suvenýry a ukázkami řemesel.

Mantamádos

Vesnice Mantamádos je střediskem řecké keramiky. Ruční výroba keramických misek, džbánků a hrnků se tu udržela dodnes a ještě před druhou světovou válkou tu existovalo dvacet rodinných manufaktur.  Za návštěvu stojí i centrální náměstí s tavernami a okolními křivolakými uličkami.

Nedaleko stojí klášter Moni Taxiarchon, který ukrývá černou ikonu archanděla Michaela. Prý byla vytvořena z krve mnichů, které zabili Turci při nájezdech.

Zkamenělý les

Více než 20 milionů let starý zkamenělý les patří k nejvýznamnějším geoparkům na světě, je dokonce druhým největším. Při sopečném výbuchu byl les pokryt lávou a během několika milionů let se stromy působením dešťů a seizmické aktivity dostaly znovu na povrch.

Plomari

K Řecku patří ouzo – aromatický likér s příchutí anýzu a právě na Lesbu, přesněji ve městě Plomari najdete centrum výroby tohoto nápoje. Celé místo je prodchnuto vůní anýzu a místní se pyšní, že jejich ouzo je to nejlepší na světě. Není divu, že zde najdete i muzeum ouza.

Skala Kalloni

Jedním z nejatraktivnějších letovisek na Lesbu je Skala Kalloni známá ideálními podmínkami ke koupání a zlatavými plážemi, produkcí sardinek i jako hnízdiště mnoha druhů ptactva, kvůli kterému tuto oblast na jaře a podzim navštěvují ornitologové, kteří pozorují migrující opeřence. Pokud tam zavítáte v srnu, nenechte si ujít festival sardinek, kde dostanete šanci ochutnat vynikající rybí speciality pečené, grilované či nakládané.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji