Exotická svatba

tel. 251 566 249

O destinaci

Rhodos

Největší z Dodekanéských ostrovů nese jméno Rhodos. Jeho rozloha činí 1398 km² převážně zemědělské krajiny, kde žije asi 70 tisíc obyvatel. Od Malé Asie ho dělí pouhých dvacet kilometrů, takže za jasného počasí je vidět pobřeží Turecka.

Rhodos je součástí Řecka a řečtina je tamním úředním jazykem. Běžně se tu ale domluvíte anglicky, protože obyvatelstvo žije hlavně z cestovního ruchu a snaží se přizpůsobit co nejvíce anglickému stylu.

Země boha Slunce

Podle Řecké mytologie je Rhodos spjat s Heliem – bohem slunce, aby ne, na ostrově svítí slunce v průměru 300 dní v roce. Když Zeus rozděloval mezi bohy Zemi, na Helia zapomněl, a když ten se o svůj díl přihlásil, nebylo z čeho brát. Helios tedy požádal Dia, zda by mu nemohl věnovat zemi, která se vyboří z moře. Po přislíbení se z vod Středozemního moře vynořil Rhodos.

Západ a východ

Turistické dění se odehrává hlavně na východním pobřeží, kterému dominuje město Lindos. Nachází se zde nejvíce hotelů poblíž písečných pláží, ale také mnohem klidnější moře. Západní část ostrova je více vystavena větrům a tamní pláže jsou malé a kamenité. Ale je to místo pro krásné výlety. Nacházejí se zde hory, ve vyšších polohách pokryté překrásnými lesy z rozložitých borovic. Odtud je také nádherný pohled na moře, kde sytá zeleň vegetace kontrastuje s modří moře.

Dominantou této části je největší město ostrova, které se také jmenuje Rhodos, jehož Staré město je obklopeno středověkými hradbami a je jedním z nejdůležitějších historických míst světa.

Místo s historií

Jelikož se ostrovem mnohokrát prošly dějiny, je tamní kulturní dědictví opravdu bohaté. Najdete tam památky antické, byzantské, středověké i turecké. Jen pozůstatky jednoho ze sedmi divů světa – Rhodského kolosu nenajdete, když se zřítil při zemětřesení roku 227 př.n.l , ostrované na radu věštců sochu již neobnovili a bronz po čase ukradli piráti.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji