Exotická svatba

tel. 251 566 249

O destinaci

Santorini

Je snad Santorini bájnou Atlantidou? Možná. Jisté ale je, že dala základ pověstem o zaniklé civilizaci. Skupina ostrovů rozkládající se na rozhraní Egejského a Krétského moře je pozůstatkem sopečného ostrova, který byl někdy v 17. století př.n.l. rozmetán mohutným sopečným výbuchem. Patrně největším v dosavadní historii lidstva.

Ostrovy Santorini

Hlavním a největším ostrovem je Thíra. Má tvar půlměsíce o rozměrech asi 17 km na délku a 13km v nejširší části. Zatímco z vnější strany se povrch ostrova zvedá postupně, na vnitřní straně padají do 400 m hluboké laguny několik set metrů vysoké srázy.

Další ostrůvky, které tvoří kruh a jsou pozůstatkem původní pevniny se jmenují Thirasia  Aspronisi, uprostřed pak leží Nea Kaimeni a Palea Kaimeni, ty se vytvořily před pouhými šedesáti lety.

Na Santorini trvale žije asi deset tisíc stálých obyvatel, kteří žijí hlavně z cestovního ruchu. Hlavní devizou ostrovů jsou úchvatné pláže, které díky vulkanické činnosti a povětrnostních vlivů hrají doslova všemi barvami – od bílé, přes temně rudou a po černou.

Kdy jet na Santorini?

Sezona na Santorini probíhá od dubna do října, kdy teploty šplhají k vysokým teplotám a prakticky neprší. Zimy tu naopak bývají deštivé.

Zábava na ostrově

Nejvíce zábavy se soustřeďuje kolem hlavního města Fira, kde najdete mnoho nočních podniků a barů, které bývají otevřené až do pozdních ranních hodin a nabízejí jak živou – folklorní muziku, tak i moderní reprodukovanou hudbu. Stačí si vybrat.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji