Exotická svatba

tel. 251 566 249

O destinaci

Zakynthos

Ostrov Zakhyntos  bývá také nazýván Fiore di Levante, tedy „květ východu", nebo také „ostrov vůní a květů". Tato poetická přirovnání dávají tušit, že se jedná o úrodné místo, kde se daří květinám a rostlinstvu vůbec. Prý je to dokonce nejzelenější řecký ostrov. Východní část ostrova tvoří úrodné nížiny, kde se pěstují olivy, citrusy a vinná réva. Proslulé jsou Zantské rozinky, olivový olej ale i med. Západní pobřeží Zakhyntosu je hornaté a moře je lemované strmými útesy.  Nejvyšší vrchol krasové náhorní plošiny dosahuje výšky 758 m nad mořem.

Zakhyntos má bohatou historii datující se až do raného starověku. Zmiňuje se o něm už Homér, protože patřil k ostrovům, kterým vládl legendární Odysseus z nedaleké Ithaky. Jméno ostrovu propůjčil Zakynthos, syn vládce Dardana, mytický předek vládců Tróje. Ve středověku byl několik století pod nadvládou Benátské republiky, což ovlivnilo tamní architekturu i společenský život. Z památek se bohužel mnoho nezachovalo, co nezničilo zemětřesení z roku 1515, dokončily velké otřesy v roce 1953. V posledních stoletích tu zanechali své stopy i Francouzi a Britové.

K největší atrakcím ostrova patří Modré jeskyně na západním pobřeží, nebo nedaleká pláž Navayio, kde se na pláži dochoval vrak lodi, který se stal vizuálním symbolem ostrova a tamním nejfotografovanějším výjevem. Západní pobřeží rozhodně stojí alespoň za jednodenní návštěvu, fantastický pohled skýtá kontrast mezi vysokými skalami, malými plážemi skrytými v zátokách a průzračným mořem. Tuto část ostrova si oblíbil ohrožený druh středomořských tuleňů, který se rád vyhřívá na tamních skaliskách. Na jih ostrova zase každoročně připlouvá ohrožený druh želvy Caretta caretta, aby zde nakladl svá vajíčka.

Zakhyntos je s rozlohou 416 km2 největším z Jónských ostrovů a žije zde asi 35 000 stálých obyvatel. Od pobřeží Pelophonésu  je vzdálen jen 18 kilometrů, což mu dává výhodu v rychlém spojení s pevninou. Jezdí sem přívozy, ale ostrov má i letiště, které se nachází na východní, turisty vyhledávané, části.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji