Exotická svatba

tel. 251 566 249

O destinaci

Fidži

Fidži je stát rozkládající se v tropickém pásmu Tichého oceánu na osamoceném souostroví čítajícím 322 ostrovů. Ostrovy korálového i vulkanického původu lemují pláže s bělostným pískem o délce 1 129 kilometrů. Největšími jsou Vanua Levu a Viti Levu, kde leží i hlavní město země Suva.

Příroda Fidži

Tamní krajina je převážně hornatá, nejvyšší horou země je vyhaslá sopka Tomanivi vysoká 1323 metrů. Stálezelené tropické pralesy pokrývají téměř polovinu plochy země, také se tu nacházejí opadavé lesy a savany. Díky odlehlosti od kontinentů se na Fidži vyvinula unikátní fauna a flora, která sice není co do rozmanitosti nejbohatší, ale obsahuje mnoho endemických druhů. Žijí tu sovy, papoušci, plazi a hmyz, ale i savci, které sem ovšem dopravili až kolonizátoři.

Fidži je zemí protikladů – na jedné straně tu najdeme luxusní, moderní resorty s bazény či kluby s divokými laserovými party. Na straně druhé velká část obyvatelstva žije kmenovým zřízením ve vesnicích, kde vládne kmenový náčelník, stejně jako před tisíci lety. Ale nutno dodat, že kanibalismus byl už definitivně vymýcen. Ostatně, ještě v 19. století bylo souostroví známé jako Cannibal Islands. Název Fidži, který rozšířil ve dvacátém století na všechny světové mapy, vznikl nesprávným přepisem slova Viti, podle hlavního ostrova Viti Levu.

Počasí

Typicky tropické podnebí Fidži přináší nejvyšší roční teploty kolem 31°C během vlhkého léta, které trvá od prosince do dubna. Zimní teploty jsou jen o něco málo nižší, stoupají k 25°C a za nocí bývá asi 19°C.

Fakta na závěr

Na Fidži žije asi 850 tisíc obyvatel, z nichž se více než polovina počítá k domorodcům, druhým největším etnikem jsou Indové. Z náboženského hlediska převládají křesťané, následovaní hinduisty. V devatenáctém století získali ostrovy Britové, kteří zde zavedli úřední jazyk angličtinu, dále se tu domluvíte fidžijštinou a hindustánštinou. Nezávislost na Velké Británii získalo souostroví v roce 1970, kdy byla vyhlášena Republika Fidžijských ostrovů. Od té doby došlo k několika politickým převratům.

Fidži se počítá k nejrozvinutějším zemím Oceánie. Naházejí se tu ložiska zlata, stříbra a měděných rud. Dalšími významnými odvěkými jsou výroba cukru a pochopitelně turistický ruch. Oficiální měnou je fidžijský dolar.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji