Exotická svatba

tel. 251 566 249

Výlety a aktivity

Fidži

Mamanuca Island

Mamanuca Islands je shluk malých ostrovů kousek od pobřeží Nadi. Deset z nich je domovem luxusních resortů, většinu z nich můžete navštívit a strávit den na pláži, případně prozkoumat. Mnoho z těchto korálových ostrůvků je naopak úplně neobydlených a je možné tu uspořádat třeba piknik. Některé cestovní kanceláře v Nadi pořádají na ostrovy jednodenní okružní jízdy.

Navala Village

Rozhodně nemůžete strávit dovolenou na Fidži, aniž byste navštívili malebnou vesnici Navala Village, která je poslední autentickou domorodou vesnicí. Leží asi 50 minut jízdy ve vnitrozemí Viti Levu. Domy zvané Bury jsou postavené z tradičních materiálů jako bambus hlína a jsou tvořeny jen jednoduchou místností. Návštěva Navala Village zahrnuje uvítací rituál yaqona včetně přípitku tradičního nápoje z kořenů.

Bouma National Park

Tropický prales Bouma National Park Fiji na ostrově Taveuni oplývá bujným pralesem, nádhernými vodopády (i s koupáním) a nezničenou přírodou. Zahrnuje 15 000 hektarů, jejichž součástí je několik vulkanických vrcholů.

Park křižuje několik stezek, ale doporučujeme vzít si na cestu původce. Hlavními výletními trasami jsou Bouma Falls Trail a Lavena Coastal Walk, přičemž vjezd na Bouma Falls Trail vede na severozápadním pobřeží ostrova a její hlavní atrakcí jsou vodopády Tavoro Falls – tři vodopády vzdálené mezi deseti minutami a hodinu chůze od hlavní cesty.

Na západním pobřeží Taveuni leží krásná vesnice Lavena, která je výchozím bodem pětikilometrovéLavena Coastal Walk podél pokraje pralesa, míjící pobřežní jeskyně a vodopády. Toto pobřeží lze také prozkoumat jízdou na kajaku.

Sigatoka Sand Dunes

Jedním z nejúchvatnějších přírodních úkazů na ostrově Viti Levu je téměř 650 hektarů písečných dun, které se zdvihají do výšky dvaceti až šedesáti metrů. Vznikly činností větru z naplavenin na pobřeží u delty řeky Sigatoka. Nachází se tu archeologické naleziště, kde byly nalezeny kosterní pozůstatky a zbytky keramiky kultury Lapitha, jejíž období patřilo k nejvýznamnějším historickým obdobím. Některé z nalezených exponátů jsou k vidění v muzeu Fidži Muzeu v hlavním městě.

Národní park Koroyanitu

Z šesti národních parků Fidži je nejdostupnější Abaca National Heritage Park, nebo také Koroyanitu National Heritage Park, nachází se totiž přímo na hlavním ostrově Viti Levu. Krásná příroda i spící gigant Mount Batilamu přímo vyzývají k horské turistice či cyklistice. Uvidíte hustý tropický prales, vodopády a můžete vystoupat na některé z četných vrcholů. V oblasti se nachází šest vesnic, které se zachovaly původní způsob života, do něhož nechají občasné návštěvníky nahlédnout.

Queens Road a Kings Road

Dobrým, způsobem jak poznat ostrov Viti Levu je půjčit si auto a vyrazit po dvou významných komunikacích vedoucích po obvodu ostrova - Queens Road a Kings Road. Queens Road vede po jižním pobřeží ostrova, měří 221 kilometrů a s hlavním městem Suvou spojuje města Nadi a Lautoku. Mimo jiné vede oblastí Coral Coast, kde leží nejvíce resortů a hotelů.

Kings Road na severním pobřeží měří 265 kilometrů s se Suvou spojuje město Latoku.

Momi Bay

V krásné krajině asi 20 kilometrů od Nadi se nacházejí plantáže cukrové třtiny a ananasovníku. Tamní turistickou atrakcí je ovšem opuštěná dělostřelecká baterie (Momi Gun) z roku 1941, kterou vybudovali Američané proti případnému útoku Japonska. V třtinových polích jsou dodnes k vidění děla.

Natadola Beach

Za nejlepší pláž Viti Levu je považovaná Natadola Beach, která skýtá ideální místo pro vodní sporty i plavání. Její oblíbenost je možná dána tím, že většina pláží na Coral Coas je obklopena korálovými útesy, které dovolují plavat jen ve hloubce, kdežto Natadola Beach je bez korálů.

Yanuca Island

Ostrov nedaleko pobřeží je s Viti Levu spojen náspem, po němž vede železnice, jediná, která na Fidži slouží k přepravě osob. Krásně stráveným časem, spojeným s poznáváním krajiny je tříhodinová cesta vlakem taženým historickou dieslovou lokomotivou, která vede třtinovými plantážemi a lesy. Výlet začíná i končí u bran populárního resortu Shangri-Lá's Fijian, který leží na Yanuca Island.

Sigatoka

Sigatoka je druhá nejdelší řeka na Fidži, kolem jejíhož toku se rozkládá nádherné údolí, které se stalo prvním osídleným místem na Viti Levu. První obyvatele přilákala úrodná půda a do současnosti se zachovala hrnčířská tradice, která tamní keramiku proslavila v celém světě.

Sigatoka je také název města v ústí řeky, které je čilým turistickým centrem. Za návštěvu stojí kvůli dochovaným památkám.

Pevnost Tavuni Hill

Opevněná vesnice Tavuni Hill leží na vrcholu kopce malého poloostrova asi čtyři kilometry od města. V roce 1788 ji nechal vybudovat náčelník Maile Latemai, který vedl výbojný kmen z Tonga, který se rozhodl vybojovat si tu nové místo pobytu. Obranné valy kolem vesnice byly natolik úspěšné, že se původní kmeny s  jejich přítomností smířili a začali s nově příchozími uzavírat sňatky.

Pacific Harbour

Městečko Pacific Harbourse nachází jižním pobřeží 49 km od hlavního města Suva. Na rozdíl od západní části ostrova tu panují větší horka a také tu více prší, což je důvodem odlišné vegetace od zbytku ostrova. Město je známo jako „hlavní město dobrodružství", a právem. Najdete tu potřebné vybavení snad k všem druhům sportů, ať hovoříme o vodních či suchozemskýma aktivitách. Nechybí ani osmnácti-jamkové golfové hřiště.

Ostrov

Sopečný ostrov Beqa vzdálený asi půlhodinovou plavbou do města Pacific Harbour je skutečným rájem potápěčů. Láká je hlavně pás korálových útesů kolem ostrova.

Ostrov Vatulele

Také ostrov Vatulele leží uprostřed bariérového útesu, ale turisté přijíždějí hlavně za archeologickými nálezy prehistorických skalních maleb, ale také za látkami a oblečením, které jsou tu vyráběny tradičním způsobem.

Dalším unikátem ostrova jsou posvátné červené krevety, které žijí na pobřeží ve vápencových bazéncích a jeskyních.

Orchid Island

Kulturní centrum Orchid Island si klade za cíl propagaci a uchování fidžijských obyčejů. Tradiční vesnice, která je součástí centra, návštěvníky seznamuje s tamními zvyky, včetně ukázek ukázek starých řemesel. Orchid Island leží sedm kilometrů od Suvy.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji