Exotická svatba

tel. 251 566 249

O destinaci

Britské panenské ostrovy

V minulosti bylo toto území bezpečným úkrytem pirátů, nyní je útočištěm náročných turistů. Asi sto kilometrů od Portorika se nacházejí Britské panenské ostrovy -  souostroví tvořené ostrovy Tortola, Anegada, Virgin Gorda, Jost Van Dyke a více než padesáti dalšími korálovými ostrůvky z nich některé jsou neobydlené. Patří k Velké Británii a jsou vedeny jako zámořské území Spojeného království. Hornatý, členitý terén je způsoben tím, že celé souostroví  tvoří vrcholky hor podmořského pohoří.

Krajina a počasí

Bílé pláže obklopující jednotlivé ostrůvky lemují korálové útesy. To vše hovoří pro dovolenou. Ideální je pronajmout si jachtu a cestovat mezi pevninami. Mezitím se můžete věnovat potápění. Není nemožné narazit na liduprázdné pláže, kde si můžete hrát na Robinsony.

Suché hornaté kopce jsou převážně porostlé subtropickými lesy, v nížinách najdete suchou krajinu porostlou kaktusy, nebo palmové a mangrovníkové mokřady.

Stálá roční teplota mezi 22 a a27°C naznačuje, že dovolená se tu dá trávit po celý rok. Ideálně mimo hlavní turistickou sezonu, která probíhá od prosince do května. Období dešťů, které nastává během našeho léta a podzimu, není nijak výrazné, ale může pršet i několik dní v kuse.

Historie, obyvatelstvo, měna

I Britské panenské ostrovy vděčí za svůj objev Kryštofu Kolumbovi, který je roku 1493 pojmenoval Santa Ursula y las Once Mil Vírgenes.  V následujících stoletích o jejich nadvládu bojovaly Británie, Holandsko, Francie, Španělsko a Dánsko.

Největším ostrovem je Tortola  s rozlohou asi 54 km2, kde žijí asi tři čtvrtiny z 22 tisíc obyvatel státu. Nachází se zde i hlavní město Road Town.

Největším etnikem jsou černoši, kteří sem byli zavlečeni z Afriky pro práci na plantážích cukrové třtiny. Dnes tvoří hlavní příjem turistika, dále bankovnictví, protože souostroví patří k takzvaným daňovým rájům, vyrábí se tu i rum. 

Oficiální měnou je americký dolar, úředním jazykem je angličtina.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji