Exotická svatba

tel. 251 566 249

Výlety a aktivity

Britské panenské ostrovy

Callwood Distillery

V Tortole, v zátoce Cane Garden Bay se nachází originální, historická, ale stále funkční budova lihovaru. Může tu na vlastní oči vidět proces výroby rumu, včetně destilace v původním destilačním válci. Starý hlídací domek se rovněž nachází ve velmi zachovalém stavu a v současnosti slouží jako umělecká galerie a dárkový obchod.

Dungeon

Pouze ruiny zbyly z pevnosti Dungeon v Tortole z roku 1794, jejímž úkolem bylo chránit ostrovy před napadením.

Fort Burt

Pevnost Fort Burt  byla původně postavena na kopci s výhledem na přístav a jejím úkolem bylo chránit Road Town. Roku 1776 ji Britové přestavěli a pojmenovali po Williamu Burtovi, který byl guvernérem Závětrných ostrovů. Vstup je sem volný a otevřeno denně od úsvitu do soumraku.

Fort Recovery

Za hranicemi města Road Town se nacházejí ruiny vojenské pevnosti Fort Recovery z roku 1640. Tyto trosky  jsou nejstarší historickou památkou v Tortole.

Main Street

Main street v hlavním městě Britských panenských ostrovů  Road Townu je čilá obchodní tepna s množstvím obchodů, butiků, ale i historických pamětihodností. Až vás nákupy unaví, prohlédněte si budovu pošty z roku 1800, anglikánský kostel St. Phillips postavený v roce 1840, nebo Folk Museum Panenských ostrovů.

Plantáž Josiah's Bay

Původní cukrovar postavený na plantáži Josiah's Bay byl počátkem dvacátého století přestaven na destilérku rumu. V historické budově byla zřízena umělecká galerie a obchod.

Fort BurtNorth Shore Shell Museum

Muzeum mušlí v zátoce Carrot  ve sbírkách ukazuje tisíce mušlí, ale také lodě a ukázky řemesel.

Government House

Nedávno renovovaný Starý guvernérský dům  je situován v Road Townu. V minulosti tu bývalo sídlo guvernéra ostrova, ale co byl vyhlášen národní památkou, slouží jako muzeum. Je otevřen od pondělí do pátku 9-14 hodin.

St. Philips Church

Kostel  St. Phillips v Road Townu pochází z roku 1840. Povídá se, že tento kostel jako první v celé Americe umožňoval vstup i osvobozeným otrokům.

Thorton Plantation

Plantáž Thorton je rodným domem jednoho z světově nejproslulejších rodáků Panenských ostrovů. Fyzik, vynálezce, malíř a architekt  William Thornton zde rozpracoval první architektonické návrhy budovy Kapitolu Spojených Států Amerických.

Folk Museum

Lidové muzeum Panenských ostrovů najdete na Main Street v Road Townu. Ukrývá mnoho historických pokladů, včetně poezie indiánských kmenů Arawaků a Caribů, kamenné nástroje, části vraku lodi RMS Rhone a další zajímavosti týkající se  historie britských panenských ostrovů.

Zion Hill Chapel

Kaple z 19. století byla vybudovaná na vrcholu hory Zion a má být připomínkou vyhlášení nezávislosti v roce 1834. Po té co ji několikrát poničily hurikány, byla přemístěna do metodistické kaple na úpatí hory Zion. Nová kaple je pěknou ukázkou západoindické stavební jednoduchosti.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji