Exotická svatba

tel. 251 566 249

O destinaci

Tobago

Tobago je součástí karibského státu Trinidad a Tobago, který se stává z těchto dvou hlavních ostrovů a dalších jedenadvaceti malých ostrůvků. Hlavním městem je Port-of-Spain na Trinidadu. Nachází se na 4° jižní šířky, nedaleko pobřeží Venezuely, z něhož se kdysi dávno oddělily.

I když jde o jeden stát, oba ostrovy se velmi liší. Zatímco Trinidad je hustě obydleným ostrovem s bohatou infrastrukturou, kde se mimo jiné pořádá nejdivočejší karneval na světě, je Tobago málo rozvinutou oblastí s poklidným životním tempem, které láká turisty toužící po odpočinku daleko od civilizace. Traduje se, že když psal Daniel Defoe svůj román Robinson Crusoe, zasadil jeho děj právě na Tobago.

Počasí a krajina

Poloha nedaleko rovníku dává ostrovu horké, vlhké klima, kde se teplota celoročně pohybuje okolo 31°C. Nejsušší měsíce jsou od února do května, období dešťů přichází v červnu a končí v srpnu. Dobrou zprávou je, že  ostrovy leží mimo pásmo hurikánů.

I příroda je na Tobagu nádherná – většinu mírně kopcovitého území pokrývá deštný prales Tobago Forest Reserve, kde se budete cítit jako první objevitelé. Pobřeží pokrývají mangrovníkové močály, ale i nádherné pláže. Jih ostrova obklopují nedotčené korálové útesy, které přímo vybízejí k prozkoumání. Vnitrozemí obývají rozličné druhy exotického ptactva, motýlů i opiček.

Obyvatelstvo a historie

Původní obyvatelé Arawakové byli po britské kolonizaci v šestnáctém století vytlačeni a nahrazeni otroky dovezenými z Afriky. Po zrušení otroctví přišlo mnoho lidí z Indie a v současnosti tvoří druhé nejpočetnější etnikum. Nejvíce jsou  mezi obyvatelstvem zastoupeni potomci afrických otroků, dále tu žijí skupinky bělochů, míšenců a Číňanů. Ze skladby obyvatelstva vychází i různorodé náboženské zastoupení – v míru a porozumění tu vedle sebe žijí katolíci, hinduisté, protestanti i muslimové.

Fakta na závěr

Celkový počet obyvatelstva Trinidad a Tobago je zhruba 1,2 milionu, přičemž na Tobagu žije 51 tisíc lidí. Země se po vyhlášení republiky stala součástí Commonwealthu, v jehož čele formálně stojí britská královna. Platit zde můžete trinidadsko-tobagským dolarem, ale dobře poslouží i americký dolar. Úředním jazykem je angličtina, ale velmi rozšířené jsou i hindština, francouzština, španělština a čínština. Pokud budete chtít projít celý ostrov, vězte, že jeho rozloha činí 300 km2.

Trinidad a Tobago patří k nejbohatším státům karibské oblasti, za což vděčí bohatým nalezištím ropy, kterou těží a zpracovává. Z průmyslových odvětví se zde rozvinuly ještě produkce umělých hnojiv, metanolu a ocelových výrobků. Zemědělství se orientuje na pěstování cukru, kakaa a kávy. Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji