Exotická svatba

tel. 251 566 249

Výlety a aktivity

Tobago

Buccoo Reef

Chráněný mořský park Buccoo Reef je nejznámější korálový útes na Tobagu. Z několika míst sem pořádají vyjížďky na lodích se skleněným dnem, nejčastěji ze Store Bay a Pigeon Pointu. Výlety obvykle zahrnují šnorchlování a plavání v nylonovém bazénu na písčité mělčině uprostřed laguny.

Pigeon Point

Poloostrov Pigeon Point je považován za místo s nejkrásnější pláží na Tobagu. Je domovem známého mola s doškovou střechou, které se stalo nejznámějším rozpoznávacím tématem Tobaga.

Fort Milford

Pevnost Milford na západním pobřeží Tobaga leží naproti ranveji letiště Crown Point. Z historické stavby tu dodnes zbylo jen několik kanónů a silné zdi.

Robinson Crusoe's Cave

Tobago je známo jako místo, které měl na mysli Daniel Defoe, když psal svého Robinsona Crusoa. Pakliže je to pravda, měla by tu být i jeho jeskyně a skutečně je tu krásná krápníková jeskyně, nesoucí jeho jméno. Ale celá historka je jen málo pravděpodobná. A to i přes to, že na ostrově dodnes žijí lidé, kteří tvrdí, že jsou potomky známého trosečníka.

Adventure Farm & Nature Reserve

Nedaleko Plymouthu se nachází dvanácti-arová přírodní rezervace a bio farma. Proslula jako domov mnoha ptáků, motýlů, leguánů, kteří žijí obklopeni mangrovníky a citrusovými sady.

Plantáž Arnos Vale

Arnos Vale je známá plantáž cukrové třtiny a domovem mnoha druhů ptáků, které sem jezdí obdivovat turisté.

V blízkosti se nachází vodní kolo Arnos Vale. Stávala zde továrna na zpracování cukrové třtiny, která byla přestavěna na restauraci, muzeum a malé divadlo. Nicméně ohromné vodní kolo zůstalo dodnes neporušené a to se jeho vznik datuje do roku 1857. V okolí se nachází mnoho turistických tras, například do staré vesnice otroků.

Kimme Museum

Profesor Luise Kimme je německý sochař, který žije od roku 1979 nedaleko vesnice Bethel. Jeho jedinečné sochy v nadživotní velikosti z dubového a cedrového dřeva ztvárňují taneční a folklorní motivy. Kromě prohlídky studia tu lze po domluvě absolvovat i workshop.

Castara

Castara je patrně nejvíce se rozvíjející vesnice na Tobagu. Původně malá rybářská vesnice se vryla do srdcí turistům, kteří se do ní každoročně rádi vracejí. A to i přes to, že tamní ubytování bychom označili spíše za „rustikální". Nicméně okolní příroda je úchvatná a hlavně neponičená. Několik restaurací nabízí vynikající kreolskou kuchyni, která vyniká jednoduchostí.

U vesnice jsou dvě malé pláže a prvotřídními plážemi vhodnými pro plavání i rybaření. Nedaleko v pralese se nachází malý vodopád, pod kterým můžete plavat v malém přírodním jezírku.

Highland Waterfall

V oblasti Moriah najdete krásné vodopády. Divoký vodopád padá ve skalní průrvě z výšky několika desítek metrů do hlubokého horského jezírka. Podobně jako mnoho dalších ostrovních zajímavostí, je cesta k nim velmi špatně značena, proto je lepší si najmout průvodce.

Main Ridge Forest Reserve

Main Ridge je hlavní horský hřeben vulkanického původu na Tobagu, který se pne do výšky až 580 metrů. Rozkládá se tu nejstarší pralesní reservace na západní polokouli, která byla ustanovena již v roce 1776. Dvě věci, které si musíte na výpravu do rezervace bezpodmínečně vzít – průvodce a repelent.

Cambleton Battery

Asi dvacet minut západně od Charlotteville se nalézá Cambleton Battery, krásně do krajiny zasazená a udržovaná dělostřelecká baterie. Dříve baterie bránila ostrov pře vetřelci, nyní je to příjemné výletní a odpočinkové místo s krásným výhledem na Charlotteville na straně jedné a Hermitage Bay na druhé.

Charloteville

Nejseverněji položená vesnice na Tobagu, je také tamní nejpůvodnější rybářskou vesnicí. Její produkce pokrývá až 60% ostrovní produkce ryb. Je fascinující pozorovat, jak muži uprostřed vesnice zpracovávají čerstvé úlovky. Pamatujte, není to podívaná pro turisty, ale jejich každodenní chleba. Když je budete chtít fotit, požádejte je o svolení. Nejsou tu žádné hotely, ale dá se tu přespat v hostinských domech některých obyvatel.

Flagstaff Hill

Nad Charlotteville se vypíná horský hřeben Flagstaff Hill, který během druhé světové války sloužil Americké armádě jako pozorovatelna a radiostanice. Není divu, výhled je skutečně úchvatný a daleký, zahrnuje pohledy na Charlotteville, zátoku Man O' War a ostrovy St. Giles & Melville'.

Argyle Waterfall

Nejvyšší vodopády na Tobagu padají po soustavě skalnatých kaskád z výšky 54 metrů. Nachází se na Scarborough road nedaleko Roxborough, jen několik stovek metrů od komunikace.

Tobago Cocoa Estate

Čokoládu milují snad všichni, ale ne každý měl možnost na vlastní oči spatřit proces jejího vzniku. Tuto příležitost nabízí plantáž Tobago Cocoa Estate. Exkurze nabízí kromě zpracování kakaovníku a pražení i ukázku výroby vlastní čokolády, kterou si můžete odvést jako suvenýr. Mimochodem toto odvětví zemědělství z ostrova velmi rychle mizí.

Hillsborough Dam

Přehrada Hillsborough je zdrojem pitné vody pro Tobago. Přístup k ní je možný pouze se svolením Water & Sewerage Authority, za poplatek a s certifikovaným průvodcem. Reservoár leží v zalesněné krajině, kde žije mnoho ptáků, ale i aligátoři. V oblasti se nachází menší vodopád.

Fort King George

Nedaleko Scarborough najdete nejlépe dochovanou pevnost Fort King George. Pevnost zbudovaná v roce 1770 využívala přirozeného výhledu do dalekého okolí, který chránila děly. V bývalých kasárnách je umístěno muzeum mapující ranou historii Tobaga, indiánské artefakty, vojenské památky a dokumenty z koloniální doby. Důstojnická jídelna slouží jako obchod s řemeslnými výrobky, bývalá vojenská nemocnice se stala domovem National Fine Arts Centre, které vystavuje umění a sochy.

Scarborough

Hlavní město Scarborough je malé hornaté městečko s mnoha obchůdky, hlavním trhem, nákupním centrem, jeho rušné ulice jsou plné aut a hlučné hudby. Žije tu asi třetina populace státu Republiky Trinidad a Tobago. Za shlédnutí stojí historická stavba Court House z roku 1825, trh specializovaný na ovoce, zeleninu a jídlo. Na kopcích se rozkládá botanická zahrada, která v rušném městě působí jako oáza.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji