Exotická svatba

tel. 251 566 249

O destinaci

Lefkada

Bílé skály lemující jižní pobřeží daly jméno ostrovu Lefkada, lefkos totiž znamená řecky bílý. Zbytek ostrova obklopují nádherné pláže bílého písku, jejichž délka dosahuje 117 kilometrů.  Právě nádherné pláže a čisté azurově zbarvené moře udělaly z ostrova jednu z nejkrásnějších řeckých prázdninových destinací s fantastickým koupáním.  Ani vnitrozemí ostrova za krásami pobřeží nezaostává. Střed je hornatý a vypíná se do výšky 1000 metrů nad mořem.  Příjemné středomořské klima a dostatek spodních vod mají na svědomí bujnou, zelenou vegetaci. Typickým stromem je cypřiš, daří se tu pěstování oliv, vinné révy, ovoci a zelenině.  Zvláště na jaře příroda rozkvétá fantastickými barvami tisíců květů a koření.

Na jihu ostrova leží magický mis Dukato, na němž stojí maják. Ze strmých útesů se prý vrhla z nešťastné lásky básnířka Sapfó.  Nejkrásnější pláže se zase nacházejí na západním pobřeží ostrova a proslulé jsou zejména pláže Porto Katsiki, Avali, Kathisma, Kalamitsi, nebo pláže u romantických vesniček Agios Nikitas - Milos a Pefkalia.

Hlavní město nese stejný název jako ostrov – Lefkada, založeno bylo 1684. Jako ostatní jónské ostrovy i zde po mnoho stolení vládli Benátčané, kteří svému vkusu uzpůsobili tamní architekturu. Po zničujícím zemětřesení roku 1825 bylo město postaveno znovu, ale tentokrát v britském stylu.

Další krásnou památkou Lefkady je středověká pevnost Santa Maura. Hrad na výběžku 45 m2 postavil francký kníže Ioannis Orsiem, který dostal Lefkadu věnem od epirského despoty Nikofera I.

Lefkada patří mezi jónské ostrovy, najdete ji mezi ostrovy Korfu a Kefalonie, a její rozloha činí 356 m2.  Žije tu asi 23 000 stálých obyvatel. Jónské ostrovy se táhnou podél západního pobřeží Řecka od albánské hranice až k jižnímu pobřeží Peloponésu. S pevninskou Akarnánií, která leží nedaleko, je spojena umělou hrází se zvedacím mostem.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji