Exotická svatba

tel. 251 566 249

O destinaci

Bali

Bali se přezdívá ostrov bohů a právem. Najdete tu nesčetně chrámů, které jsou zasvěceny hinduistickým božstvům, které zde uctívá nejvíce obyvatel a Bali je tak jedinou hinduistickou enklávou Indonésie. Stojí tam ale také poměrně dost minaretů, které patří druhému nejrozšířenějšímu náboženství – islámu. Ovšem tamní hinduismus se od klasického liší, protože do sebe vstřebal dost z původní ostrovní víry a označuje je jako balijský hiduismus. Obyvatelé obětují několikrát denně různé drobnosti jako květiny či zrna rýže.

Mystika na člověka dýchá doslova na každém kroku a snad porto toto místo přitahuje tolik vyznavačů okultních věd. Je to ostrov plný legend, bájných příběhů, bohů, démonů a starobylých zvyků.

S náboženským a kulturním odkazem ostrova jsou spojeny tisíce tanců, které obyvatelé provozují prakticky denně i když nutno dodat, že hlavně kvůli turistům, kteří sem přijíždějí i kvůli němu.

Příroda a krajina

Ostrov Bali leží osm stupňů jižně od rovníku, přesně na rozhraní Tichého oceánu, který omývá jeho severní břehy a Indického oceánu na jihu. Rozloha čítá 5 632 kilometrů čtverečních, přičemž ostrov je obklopen plážemi, do středu se zvedají vysoké hory, z nich nejvyšší je aktivní vulkán Mount Agung (3142 m n. m.), který naposledy explodoval v březnu 1963. I další sopka ostrova - Mount Batur je aktivní a před 30 000 lety měla na svědomí jednu z největších erupcí v historii Země.

Ve východní části ostrova se nacházejí políčka obdělávané půdy, na nichž se pěstuje převážně rýže. Naopak severní a západní část ostrova pokrývá prakticky nedostupný deštný prales.

Co se týká vodních aktivit – pro milovníky surfování je ideální jižní pobřeží, které vysokými vlnami bičuje Indický oceán. Naopak na severu je moře klidné, vhodné pro koupání a potápění, při kterém si můžete prohlédnout známý „malý bariérový korálový útes" u Jeleního ostrova.

Počasí

Na Bali celoročně vládne horké počasí s vlhkostí vzduchu kolem 80%. Od května od října je klima pod vlivem východního monzunu, který přináší na tamní poměry suché, ale pro nás stále velmi vlhké, a horké počasí kolem 29°C, to je také ideální doba k návštěvě. Od listopadu do dubna počasí ovlivňuje západní monzun, který přináší častější srážky.

Fakta na závěr

Bali je jednou z třiatřiceti indonéských provincií. Žije zde asi3,6 miliony obyvatel, kteří se dorozumívají balijštinou, která je odlišná od oficiálního indonéského jazyka Bahasa Indonesia. Hlavním městem je půlmilionový Denpasar na jihu ostrova. Na Bali se platí indonéskou Rupií.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji