Exotická svatba

tel. 251 566 249

Výlety a aktivity

Bali

Denpasar

Hlavní meto Denpasar je významným historickým centrem s mnoha muzei a chrámy, ale také rušné turistické místo oplývající ubytovacími příležitostmi a kvalitními restauracemi. Balijské muzeum uchovává cenné sbírky historických artefaktů jako jsou masky či dřevořezby. Z chrámů stojí za vidění Pura Jagatnatha s ukázkami obřadů, nebo nejstarší chrám Pura Maospahit.

Chrám Pura Jagatnatha

Unikátní chrám je zasvěcen bohu Sanghyang Widi. Svatyně obsahuje bílé korály, zdi jsou zdobeny kresbami s výjevy lidových příběhů. Pravidelně pořádají obřady oslavující úplněk a nov měsíce.

Pura Maospahit

Patří k nejstarším chrámům, potvrzené zmínky o něm sahají až do 15. století. Jak název napovídá, chrám založila dynastie Majapah. Během času byl mnohokrát přestavován a zařizován, takže původní vybavení se nedochovalo.

Chrám Tana Lot

Mořský chrám Tana Lot z šestnáctého století vystaven na útesu obklopeném vodou je zasvěcen mořským bohům, kteří jsou tu dodnes uctíváni.

Besakih

Nejlepším argumentem pro tvrzení, že Bali je ostrovem bohů a démonů, je chrámový komplex Besakih ležící na úpatí sopky Gunung Angung. Tato úchvatná stavba s více než 300 věžičkami je tvořena mnoha vzájemně prolínajícími se budovami. Jde o významnou turistickou atrakci, takže klid na rozjímání tu rozhodně nenajdete, nicméně i přesto je nutno ho vidět.

Gunung Agung

Nejvyšším bodem Bali s výškou 3142 metrů je dodnes činný posvátný vulkán Gunung Agung. Při výbuchu v roce 1963 zabil několik tisíc lidí a poničil část východního Bali. V klidných dnech lze vylézt až na vrchol, který nabízí jedinečný panoramatický výhled na celý ostrov.

Celuk

Městečko Celuk proslulo tradičním šperkařským uměním. Zlaté a stříbrné šperky jsou vyráběny v mnoha dílnách a jde o opravdu unikátní kousky, jejich cena však není právě nízká.

Goa Lawah

Jeskyně Goa Lawah je domovem tisíců netopýrů, kteří tu visí ze stropu v celých hroznech. Abyste si je mohli prohlédnout, je třeba zachovat co největší ticho a opatrně se pohybovat.

Ubud

Nejslavnostnějším městem Bali je Ubud, kde snad denně probíhá nějaký chrámový obřad či slavnost. Ubud je plný obchodů se uměleckými řemeslnými předměty jako sošky, šátky, šperky a dalšími suvenýry. Ve středu města se nachází tzv. Monkey Forest, malá rezervace s pralesní florou, kde žijí opice, které jsou jako důležitá součást hinduistické mytologie, přísně chráněné.

Lembongan Island

Krásný ostrov nedaleko Bali s nádhernými plážemi i mořem vhodným k potápění či šnorchlování, je ideálním místem pro jednodenní výlet lodí.

Vodní palác Tirtagangga

Patří k nejkrásnějším zahradám světa. Romantické místo s tryskajícími fontánami, chrámem a jezírky je obklopené spoustou zeleně. Komplex byl vybudován v roce 1946, následně zničen výbuchem sopky roku 1963, aby byl znovu s láskou vystavěn do původní podoby.

Chrám Borobudur

Největší hinduistická stavba pochází z let 750-850 je obklopena několika stupňovitými terasami. Komplexu vévodí nedokončená socha Buddhy. Jde o nejvýznamnější chrám Bali.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji