Exotická svatba

tel. 251 566 249

Stopover Singapur

Bali

Singapur znamená v sanskrtu Lví město. A opravdu, obyvatelé tohoto městského státu se musí jako lvi chovat, neboť malý stát sekulárního typu je obklopen islámskými zeměmi Malajsií a Indonésií. Z toho důvodu si také udržuje padesátitisícovou, moderně vyzbrojenou armádu, kterou pomohl vybudovat Izrael nacházející se v podobné situaci.

Hospodářství a obyvatelstvo

Ale rozhodně se v Singapuru bát nemusíte. Jde o jedno z nejmodernějších a nejvyspělejších měst světa a také důležitý dopravní uzel - jak letecký, tak námořní - singapurský přístav je druhý největší na světě. Také jde o významné finanční a obchodní světové centrum.

Singapur se rozkládá na jižním okraji malajského poloostrova, od něhož je oddělen úzkým průlivem. Kosmopolitní město je domovem bezmála pěti milionů obyvatel tísnících se na 7140 km2, výsledkem je druhá nejvyšší hustota zalidnění na světě. Úředními jazyky jsou čínština, angličtina, malajština a tamilština. Jak pestré je složení obyvatelstva, tak různorodé je i náboženské rozložení, které zahrnuje buddhismus, islám, křesťanství a to jmenujeme jen ty nejvýznamnější. Našince potěší, že tu žije největší česká komunita v jihovýchodní Asii, čítá asi 100 hlav.

Historie

Historie malého státu rozlohou, ale velkého ekonomickým významem, se začala psát roku 1965, kdy se vystoupil z Malajské federace a stal se nezávislým státem s parlamentní demokracií. Zakladatelem města samotného je Sir Thomas Stamford Raffles z Britské východoindické společnosti, který 1819 založil přístav, jež byl o půlstoletí později vyhlášen britskou kolonií. Za druhé světové války byl Singapur jako strategický bod obsazen Japonci, ale po válce se vrátili Britové.

Co dělat v Singapuru?

Nejoblíbenější činností obyvatel je nakupování a dá se předpokládat, že sem zamíří i mnoho turistů, kteří mají tuto aktivitu v lásce. Koupit se tu dá opravdu všechno a to za velmi rozumné ceny, i když prim vede levná elektronika. Ve městě je na 250 nákupních center, za všechny jmenujme největší nákupní čtvrť Orchard Road, VivoCity - obří nákupní centrum, nebo Centrepoint zaměřený hlavně na elektroniku. Exotické zboží zase najdete v etnických čtvrtích Little India a Chinatown.

Když přibudete do Singapuru, překvapí vás množství zeleně, které byste ve městě nevelké rozlohy plném mrakodrapů nečekali. Pečlivě udržované parky stojí jsou příjemnými oázami, zkuste se projít třeba po přírodním parku Pulau Ubin, v Escape Theme Park si zase užijete na všemožných atrakcích, Wild Wild Wet je fascinující vodní park, Sentosa Island je oblíbené rekreační místo s plážemi.

Počasí

Singapur se nachází v tropickém pásu, jeho klima je teplé, vlhké a v průběhu roku prakticky neměnné. V noci teplota neklesá pod 20 °C, přes den šplhá na hodnoty kolem 30°C. Typickým znakem podnebí jsou krátké, prudké lijáky, které se vyskytují nejčastěji od listopadu do ledna, nejméně pak na jaře a začátkem léta.Veškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji