Exotická svatba

tel. 251 566 249

Praktické rady

Bali

Oficiální název státu: Indonéská republika, Republic of Indonesia
Rozloha: 1,905 mil. km2
Počet obyvatel: 237,6 mil. (prosinec 2010)
Národnostní složení:

Javánci (40,6 %)
Sundánci (15 %)
Madurijci (3,3 %)
Minangkabauové (2,7 %)
Betawijci (2,4 %)
Buginijci (2,4 %)
Batakové (2 %)
Balijci (1,7 %)

Náboženské složení: muslimové (86,1 %)
protestanti (5,7 %)
katolíci (3 %)
hinduisté (1,8 %)
buddhisté (1 %)
Úřední jazyk: indonéština (Bahasa Indonesia), vedle ní jávština, sundánština, jazykem zahraničního obchodu je angličtina
Hlavní město: Jakarta, 11 mil. obyvatel
Peněžní jednotka: indonéská rupie
Časový posun: 

+ 6 hod v době letního času
+ 7 hod v době zimního času

Počasí a nejlepší doba k návštěvě

K návštěvě Bali doporučujeme měsíce květen až září, relativně vhodný může být ještě duben. V ostatních měsících se Bali raději vyhněte - vládne tu vysoká vzdušná vlhkost, velká vedra a existuje značná pravděpodobnost výskytu cyklonů.

Podmínky využívání zdravotní péče

Síť nejlepších soukromých nemocnic a poliklinik má dobrou úroveň a je velmi dobře technicky vybavena. Veškeré lékařské výkony jsou poskytovány na komerčním základě, platba je okamžitá, v hotovosti či kreditní kartou. Státní zdravotnictví má nízkou úroveň.

Doporučuje se očkování proti virové hepatitidě A (B při delším pobytu, vysoce endemická je i virová hepatitida E), poliomyelitidě a břišnímu tyfu. Před odjezdem do Indonésie je třeba prověřit platnost očkování proti tetanu, popř. proti poliomyelitidě. K získání pracovního povolení musí mít cizinec potvrzení o negativním výsledku testu na HIV.

Riziko nákazy malárií je celoroční na celém území, s výjimkou Jakarty, větších měst a významných turistických center na Jávě a Bali. V zemi se rovněž celoročně vyskytují komáři přenášející horečku dengue. Čestnost případů horečky dengue vrcholí v zimním deštivém období, většina případů je u této nemoci naopak zaznamenána ve velkých městech.

Nutná je obezřetnost při konzumaci potravin a vody (zásadně nepít vodu z vodovodní sítě!). Repelenty na obtížný hmyz doporučujeme vzít s sebou nebo zakoupit v místě a důsledně používat, zejména s ohledem na nemoci přenášené komáry.

Mezi zvířaty je značně rozšířena vzteklina, při pobytu v nepřehledném terénu hrozí nebezpečí uštknutí jedovatými hady.

Specifika Bali

Na ostrově Bali dochází k častému okrádání nepozorných turistů při výměně peněz v malých improvizovaných směnárnách a dále k drobným kapesním krádežím, násilná loupežná přepadení jsou spíše výjimkou. Majetkovou trestnou činnost tohoto rozsahu policie prakticky nevyšetřuje, pouze sepíše protokol a tím případ uzavře.

Zásadně nedoporučujeme konzumovat na Bali arak ani míchané nápoje na jeho základě. Jedná se o lokální tradiční pálenku, destilovanou za velmi primitivních podmínek bez náležité technologické kontroly. V minulosti docházelo opakovaně k otravám methanolem, na jaře 2009 např. v důsledku požití araku ze stejného zdroje zemřelo přes 20 cizinců.

Důležitá telefonní čísla

  • Policie 110
  • Hasiči 113
  • Lékařská záchranná služba 118, 119

Víza

Občané zemí zapojených do programu příletových víz, včetně ČR, mají možnost získat pouze 30-denní vízum za poplatek 25 USD, s jednorázovou možností prodloužení tohoto víza o dalších 30 dnů. Nezbytnou podmínkou zůstává platnost cestovního dokladu minimálně 6 měsíců od data vstupu na území Indonéské republiky.

Držitelé platných cestovních dokladů České republiky, kteří hodlají pobývat na území Indonéské republiky déle než 30 dnů, musí požádat o udělení příslušného typu víza na velvyslanectví Indonéské republiky v Praze.

Náležitosti:

  • platnost cestovního dokladu minimálně 6 měsíců od data vstupu na území Indonéské republiky;
  • poplatek za pobytové vízum na 30 dnů ve výši 25 USD
  • zpáteční letenka/lodní lístek.
  • dostatek finančních prostředků

Kontakty na zastupitelské úřady ČR

Honorární konzulát České republiky na Bali
Jalan Pengembak 17, 80228 Sanur - Bali

telefon:  0062/361 286465
e-mail: Bali@honorary.mzv.cz
vedoucí úřadu: Graham James, honorární konzul

Velvyslanectví České republiky v Indonésii - Embassy of the Czech Republic
Jalan Gereja Theresia No. 20, Menteng, 10350 Jakarta Pusat

telefon: 006221/3904075-7
nouzová linka: 0062/8161820894
e-mail: jakarta@embassy.mzv.cz
web:  www.mzv.cz/jakarta
vedoucí úřadu:  PhDr. Tomáš Smetánka, velvyslanec

Zastupitelský úřad v ČR

Velvyslanectví Indonéské republiky
Nad Buďánkami II/7, 150 21 Praha 5

telefon: 257 214 388, 389, 390
e-mail: embassy@indonesia.cz
web: www.indonesia.cz
vedoucí úřadu: J.E. pí. Emeria Wilujeng Amir Siregar, velvyslanec


 

 

 

Zdroj: mzv.czVeškerý obsah a fotografie jsou duševním vlastnictvím společnosti Perfektní svatba s.r.o. Šíření obsahu je bez předchozího souhlasu nezákonné. Poptávky na svatební cesty a svatby v zahraničí adresujte na email svatba@exotickasvatba.cz nebo na telefon 775 174 101. © 2011 - 2012 Exotická svatba. Ochrana autorských práv, Mauritius, Seychelles, Fiji